שתף קטע נבחר

בקשו סליחה!

האברכים התפרנים ששוכנעו להשקיע במניות "אוויר", הבנות שיושבות בבית כי לא עברו את ועדת הקבלה, הצעירות שהלכו עם חצאית צבעונית מדי וחטפו "אקונומיקה" ונפגעי ה"סלולרי הכשר" וחברת חפציבה. רוצים מחילה? טלי פרקש מסמנת לכם את הכתובת. סיכום שנה

ראש השנה ויום כיפור לא יכולים לשמש "קיצור דרך" לעוולות שגרמו אנשים אחד לשני, את זה כל תינוק של בית רבן יודע. אז איפה מודעות הענק בעיתונות החרדית של הפוגעים? למה אין בקשה לקבל מחילה קולקטיבית מהציבור החרדי על הדברים הרעים שעוללו לו במהלך תשס"ז, שאוטוטו סוגרת את הבסטה?

 

אז עבור "המצערים הגדולים של המגזר" מצורף כאן מדריך הסליחה, באדיבותו של מורנו ורבנו הרמב"ם, כפי שנאמר חמישה שלבים יש לתשובה וחמש כתובות יש לאלו שבכל זאת מקווים שהכאב והצער שגרמו יתפוגגו מאליהם עם פרוס השנה החדשה.

 

חרטה: או סיפורו של "המשפריץ הסדרתי"

כותרות בתקשורת הוא לא תפס, קורבנותיו לרוב פחדו להזדהות בעיקר בשל הבושה העמוקה שמשהו חשב עליהן כעל מופקרות. מדובר ככל הנראה בקבוצת אנשים שהחליטה להילחם במה שהם מכנים חוסר צניעות בדרך מקורית במיוחד. הם 'יעזרו' לנשים הסוררות להיפטר מ"בגדי התועבה" בעזרת התזה ממוקדת של אקונומיקה או חומר מלבין אחר על ה"בגדים הפרוצים". בלב ההמון של שכונות גאולה ור' עקיבא הם ארבו לקורבנות: חצאית ארוכה מדי, חולצה צבעונית מדי, אחת ששמה יותר מדי בושם וחברתה שסתם ניחנה ביופי ובחוש אסתטי מפותח.  


מודעות הצניעות (צילום: דודי ועקנין) 

 

אז לא הייתי בונה על מעטפה עם כסף בדואר, תשלום על הבגדים שנהרסו, גם לא על חרטה. ככה זה כשאתה מסתכל במראה ובמקום לראות מטורף עם סנו-ז'וול בריח לימון ביד, אתה רואה דמות תנכ"ית "אמיצה" בשם פינחס.

 

עזיבת החטא

השלב הזה מיועד לכם מוכרי חלומות ציניים. שכנעתם אברכים תפרנים להשקיע את הכסף שחסכו מהלחם האחיד של ילדם על "אוויר". מניה מסוימת מאוד שהבטיחו שתשגשג, מטבע לאומי של מדינת עולם שלישי נידחת, רגע לפני הפיכה צבאית.

 

הם ידעו שפה אין מה לדבר על התעשרות מהירה, שזה לא מה "שמוכר", "רק תראו איך תוכלו לחתן את הילדים בכבוד", סיפרתם להם. אז אנשים רעים וחוטאים, עזבו א'תכם מלשכנע אנשים תמימים לתת לכם את הכסף. חפשו אפיקי הכנסה אחרים עם יותר הוגנות ופחות הונאה.

 

וידוי

אני עדיין מחכה ליום בו יהיה למשהו את האומץ לבוא ולפוצץ את בועת ה"פלאפונים הכשרים" (נטולי אינטרנט ו-SMS). לו רק בשם אותם מבוגרים טכנופובים שבקושי יודעים ללחוץ על SEND ועד שקלטו איך לתפעל את המכשיר הכרחתם אותם להחליף, אחרת... הרבנים אומנם החליטו להציל את הנוער מהרשת אבל אתם הייתם אלה שגזרתם את הקופון הרווחי. אתם שרבתם על גבי העיתונים מי יותר כשר ואיזה מכשיר יותר מיושן, איך חילקתם את השוק? מי הבטיח למי מה? אני מחכה לווידוי מפורט ומלא באחד מעיתונים החרדים.

 

קבלה לעתיד

נכון לרגע זה עדיין ישנם מאות בנות חרדיות טובות, מקסימות, צנועות וחסודות שיושבות בבית, כי איזה מנהל/ת החליט/ה שהן לא נראות לו/ה.

 

שנה אחרי שנה אותו סיפור חוזר על עצמו עם הרבה דמעות של ילדות שלא חטאו ולא אשמות בכלום. זה שאבא שלהן עובד או אח שלהן בצבא לא הופך אותם לסוג ב', הן ילדות טובות באמת באמת. אולי בשנת תשס"ח יקבלו עליהם ועדות הקבלה הדרקוניות בסמינרים, בבתי הספר ובגנים (!) לשמוע בקול הרבנים. אני אישית הייתי מתחילה עם קבלה פשוטה הרבה יותר 'ואהבת לרעך כמוך', זה כלל חשוב בתורה, באמת באמת.

 

הקורבן

משווקי הפרויקטים של חברת "חפציבה" לציבור החרדי. אילו שהבטיחו לי ולעוד רבים וטובים חברת בנייה אמינה ואיכותית כי "למה לכם ללכת על קבלנים קטנים שמחר יקרסו?". לא משנה שהקרקע לא ממש מאושרת ושהערבות הבנקאית לא סגורה עד הסוף. אלה שאמרו לאחר מעשה "נכון שמה שקרה לכם הוא נורא ואיום. ליפול ככה בדירה, (ציקצוקי לשון), אל תדאגו שלמו לי 200 , 500, 1000 דולר ונסדר את העניין בצ'יק צ'ק".

 

תכלה שנה עם מנצליה ותבוא שנה עם גומלי חסדיה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בועז יונה, חפציבה
באדיבות חדשות ערוץ 2
יושבות בבית, עם דמעות
צילום: דודי ועקנין
"התעשרות מהירה"
מומלצים