שתף קטע נבחר

יוסי ורדי: נוצר בקע בין ההיי-טק לשאר המדינה

יזם ההיי-טק מכה על חטא, ובטקס קבלת פרס התעשייה אומר: "תעשיית היי-טק מספקת פרנסה ל-7% מהאוכלוסיה בלבד ומקבלת 93% מתשומת הלב; הגיע הזמן לשינוי, ואת מענקי הממשלה יש לתת לתעשיות המסורתיות המספקות מקומות עבודה בפריפריה"

"תעשיית ההיי-טק נמצאת מנתניה ועד רחובות בלבד, ואילו בשאר האזורים בארץ פועלת התעשייה המסורתית. למעשה אנו מורכבים משתי מדינות, ונוצר בקע בין ההיי-טק לשאר המדינה". כך אמר אמש יזם ההיי-טק ד"ר יוסי ורדי, שקיבל אמש את פרס התעשייה ל-2007 מיו"ר הכנסת, דליה איציק, שר התמ"ת, אלי ישי, ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש.

 

"לתעשיית ההיי-טק, למרות היותה קטר הצמיחה המוביל את המשק בשנים האחרונות, יש מינוס אחד גדול - היא מספקת פרנסה ל-7% בלבד מהאוכלוסיה ומקבלת 93% מתשומת הלב".

 

ורדי אומר כי הגיע הזמן לשנות פרופורציות, ואת המענקים ותקציבי המו"פ שהממשלה מעניקה יש לתת לתעשיות המסורתיות, המצויות יותר בפריפריה, המייצרות והמספקות מאות אלפי מקומות עבודה.

 

עוד אמר, כי יש להגדיר מחדש מה צריך להיות תפקיד ההיי-טק. לדעת ורדי, ההיי-טק לא צריך להיות רק בתעשיות התוכנה והאלקטרוניקה אלא בכל ענפי התעשייה האחרים כולל התעשייה המסורתית. "סטף ורהיימר ואנשיו יכולים לעשות לנו בית ספר וללמד את כולנו מה זה היי-טק בתעשייה", אמר.

 

"ההיי-טק לא מייצר מספיק מקומות עבודה"

עוד אמר ורדי, כי כולנו מסכימים שצריך היי-טק, אך בשם תעשיית ההיי-טק אנו מסתובבים בהרגשה של מועקה שאנו לא מייצרים מקומות תעסוקה. מקומות תעסוקה מייצרת בעיקר התעשייה המסורתית ולכן יש לתמוך בה ולחזקה.

 

באשר לפרוייקט של נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש להעברת 50 מפעלים מהמרכז לפריפריה, אמר ורדי כי פרוייקט זה צריך להיות רק השלב הראשון וכי יש להעביר עשרות מפעלים נוספים הן לדרום והן לצפון, שיספקו אלפים רבים של מקומות עבודה. לדבריו, כולנו, כולל הממשלה, לא עושים מספיק בעניין זה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלום בר טל
יוסי ורדי,
צילום: שלום בר טל
מומלצים