שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרננדו אלונסו מנצח במונזה

  מי שהספיד את אלוף העולם הספרדי, יכול לתבל את הכובע. פרננדו אלונסו מנצח את מירוץ הפורמולה 1 של מונזה, סוגר את הפער בטבלת הנהגים ונראה לפתע פייבוריט. פרארי? ההפסד באיטליה לא רק צורב - הוא כנראה גם סוף הסיפור השנה

  מקלארן צוהלת, פרארי מושפלת. מירוץ הפורמולה 1 של איטליה, שהסתיים לפני זמן קצר, קבע מספר עובדות מעניינות. הראשונה והחשובה שבהן - למקלארן יש מכונית מוצלחת יותר מזו של פרארי. השניה מתייחסת לעובדה כי פרננדו אלונסו סגר כמעט לחלוטין את הפער בצמרת טבלת הנהגים, ארבעה מירוצים לסיום העונה. השלישית והעצובה יותר נוגעת לקבוצת פרארי וצמד נהגיה: פיליפה מאסה כבר לא יזכה באליפות עולם, קימי רייקונן יוותר עליה כנראה במירוץ הבא או בזה שאחריו, וספק גדול אם הקבוצה תוכל להדביק את מקלארן באליפות היצרנים.


  פרננדו אלונסו מוביל את המילטון. קרב עד המירוץ האחרון?

   

  ומה ללא ספק הכי כואב לקבוצה באדום? שכל זה קורה עם סיום מירוץ הבית, לעיני מאות אלפי אוהדים משולהבים במסלול מונזה האגדי. מבחינתם, ויחד עמם עוד עשרות מליונים מול מסך הטלוויזיה, מדובר בלא פחות מטרגדיה מוטורית.

   

  לא כוחות

  הרבה דובר אודות המירוץ במונזה בשבועות האחרונים. מרבית המומחים היו תמימי דעים כי פרארי תנצח את המירוץ המהיר בסבב, תודות למכונית שמתאימה יותר למסלולים מעין אלה, תודות לדחיפת הקהל המקומי ו... גם בגלל שזה נראה כמו כניסה נפלאה לישורת האחרונה של העונה. ניצחון כפול של פרארי במונזה היה מאפשר לה לסגור את הפער מול מקלארן בטבלת היצרניות, ומעניק לצמד נהגיה נקודות יקרות בקרב אליפות הנהגים - עד כדי מרחק נגיעה מנהגי מקלארן.

   

  אלא שמקצי האימון, ויותר מכך מקצי הדירוג, הוכיחו כי מקלארן פשוט מהירה יותר. מהירה באופן ברור. פרננדו אלונסו, אלוף העולם היוצא, זינק למירוץ ה-100 בקריירה מהעמדה הבכירה, כשלצדו בן-קבוצתו ומוביל טבלת הנהגים, לואיס המילטון. פליפה מאסה היה המהיר בין שני נהגי פרארי, ואפילו ניק היידפלד מב.מ.וו קבע זמן מהיר יותר מקימי רייקונן. רק מאוחר יותר התברר כי פרארי החליטו שהפיני יסתפק בעצירת תדלוק אחת בלבד, ולכן הוא היה כבד משמעותית מהמהירים ממנו.


  פרננדו אלונסו חוגג את סגירת הפער לשלוש נקודות בלבד

   

  הזינוק למירוץ הביא עמו כאוס ופרישה של קולטארד, בעקבותיו יצאה המכונית הקוצבת למשך מספר הקפות. כאשר נטשה את המסלול, היה זה אלונסו שהוביל, לפני המילטון, מאסה (שניסה ללא הצלחה לעקוף) ורייקונן. אלא שעבור מאסה, המירוץ של מונזה הסתיים מספר הקפות מאוחר יותר. כבר בהקפה התשיעית נכנס הברזילאי לרחבת הטיפולים, ובהקפה ה-11 פרש.

   

  הפער בין המקלארנים בראש לבין הפרארי הבודדה של רייקונן, הלך ותפח, בעוד אלונסו מציג זמני הקפה מהירים במספר עשיריות מהמילטון. זה האחרון נכנס לתדלוק ראשון בהקפה ה-18, שתיים לפני אלונסו. רייקונן, שעבר להוביל, נפרד מהמיקום המחמיא חמש הקפות מאוחר יותר, כאשר נכנס לעצירת תדלוק והחלפת צמיגים יחידה. כעת היה עליו לשמור על פער של כ-20 שניות מהמובילים, כדי לעקוף אותם בעצירה הבאה שיבצעו.

   

  אלא שהאסטרטגיה הזו לא הוכיחה עצמה. עם מכונית כבדה מאד, התקשה רייקונן לשמור על פער הולם. ולמרות שהצליח לעקוף את המילטון בעצירה הבאה, הוא נאלץ לאפשר לו לחלוף על פניו 10 הקפות לסיום. אלונסו ניצח בקלות, המילטון הסתפק בשני, רייקונן סיים שלישי ומאד מאוכזב, לפני ניק היידפלד של ב.מ.וו, אשר שוב היה הטוב מ"השאר".

   

  ארבעה מירוצים לסיום מובילה מקלארן את טבלת אליפות היצרנים בבטחה, ואילו הקרב בין אלונסו להמילטון בטבלת הנהגים מחריף והולך. לרייקונן ופרארי נותר רק סיכוי תיאורטי העונה. הפיני זקוק לניצחונות והרבה מזל, וכך גם קבוצתו. כפי שהדברים נראים כרגע, לא זה ולא זה צפויים להתגלות בשבועות הקרובים.

   

  גרנד פרי מונזה - תוצאות

   

  1. פרננדו אלונסו, מקלארן, 10 נקודות

  2. לואיס המילטון, מקלארן, 8 נקודות

  3. קימי רייקונן, פרארי, 6 נקודות

  4. ניק היידפלד, ב.מ.וו, 5 נקודות

  5. רוברט קוביצה, ב.מ.וו, 4 נקודות

  6. ניקו רוזברג, וויליאמס, 3 נקודות

  7. הייקי קובלניאן, רנו, 2 נקודות

  8. ג'נסון באטון, הונדה, נקודה אחת

   

  דירוג אליפות הנהגים

   

  1. לואיס המילטון, 92 נקודות

  2. פרננדו אלונסו, 89 נקודות

  3. קימי רייקונן, 74 נקודות

  4. פיליפה מאסה, 69 נקודות

  5. ניק היידפלד,52 נקודות

  6. רוברט קוביצה, 33 נקודות

  7. הייקי קובלניאן, 21 נקודות

  8. ג'יאנקרלו פיסיקלה, 17 נקודות

   

  דירוג אליפות הקבוצות

   

  1. מקלארן-מרצדס, 164

  2. פרארי, 143

  3. ב.מ.וו, 86

  4. רנו, 38

  5. ויליאמס, 25

  6. רד-בול, 16 נקודות

  7. טויוטה, 12 נקודות

  8. סופר-אגורי, 4 נקודות

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלונסו והמילטון - קרב ראש בראש עד הסוף
  קימי רייקונן - פרארי נכנעת?
  צילום: איי אף פי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים