שתף קטע נבחר

"משפחה" נגד צהר: "כרתו ברית עם הרפורמים"

השבועון החרדי מסכם שנה עם פרשת מינוי הדיינים בהתקפה חריפה על ארגון צהר: "רבנים נחמדונים שמרוקנים את היהדות מתכניה. העיקר שיודעים לחייך יפה לרזי ברקאי". הרב שרלו בתגובה: "שהעיתון יבער את נגעי עצמו"

התקפה חריפה של השבועון החרדי "משפחה" נגד רבני צהר ומאבקם במינוי הדיינים החרדים: במאמר שפורסם בעיתון בסוף השבוע מתוארים רבני הארגון כמי ש"כרתו ברית פסולה ובלתי נסלחת עם עוקרי דת ומרשיעי ברית". לטענת הכותב, יצחק לביא, "החבירה של רבני צהר לרפורמים ביזתה אותם והוקיעה את מעלליהם". בהמשך הוא מכנה אותם "רבנים נחמדונים" ש"יהדות מצטדקת ומתחסדת נוטפת מהם".

 

הגיליון האחרון של "משפחה" הוקדש ברובו לסיכום אירועי החדשות המרכזיים של שנת תשס"ז. סאגת מינוי הדיינים עדיין רחוקה מסיום, אך בשבועון החרדי כבר סיכמו את הפרשה ("בימים הקרובים ימונו שבעה עשר דיינים חדשים") ואף חילקו צל"שים וצל"גים לגיבורים.

 

רבני ארגון צהר זכו, כצפוי, לגינוי חריף במאמר: "אין סליחה ומחילה לאלו שכרתו ברית פסולה ובלתי נסלחת עם עוקרי דת ומרשיעי ברית". בנוסף, מייחס הכותב לארגון "עמל קשה כדי להפיק רווחים מקרנבל מינוי הדיינים".

 

"יודעים להצחיק את החתן והכלה" 

"הרבנים הנחמדונים האלו שמפלסים את דרכם אל השיח התקשורתי הישראלי בהצגת מצג כאילו הם מאה רבנים של מאה קהילות, חייבים לערוך חשיבה מחודשת על דרכי הפעולה ועל המטרה שקידשה בעיניהם את כל האמצעים הפסולים", טוען לביא. "נכון, הם ג'נטלמנים, מגולחים למשעי, לא פנאטים, מדברים עברית תקנית, יודעים לסדר חופות וקידושין ולהצחיק את החתן והכלה. באמת סוג של קידוש שם השם. אבל מה עם היהדות המצטדקת והמתחסדת שנוטפת מהם כשמרוב אובססיה להסביר הם מייצרים היתרים שמרוקנים את היהדות מתכניה? העיקר שיודעים לחייך יפה לרזי ברקאי, לקיים משמרות זיכרון בכיכר רבין ולזכות לחצי משפט פרגון מלוקק".

 

בסיום מביע הכותב תקווה כי הציבור החילוני יעדיף "רב מיושן שדובר עברית רצוצה ולא יודע לתת נאום מצועצע לפני החופה" ולא "רב צהר שמעדכן את התורה", בהנחה שגם הוא מחפש "רב ולא בדרן, רב ולא שחקן".

 

"השר פרידמן זז באלגנטיות הצידה" 

מי שזכו לשבחים במאמר הם הרב עובדיה יוסף והרב יוסף שלום אלישיב, שלדברי הכותב "מייחסים חשיבות שיא לזהות האנשים היושבים על כס הדיינות", מתוך דאגה לכך שפסיקתם תהיה נאמנה למקורות ישראל ולא "מעודכנת ומתחדשת כדרכם של אי אלו חוגים".

 

את הרב הראשי לישראל, הרב שלמה עמאר, מכנה לביא "יהודי חכם, צנוע, אצילי ובעל אישיות מרשימה" ש"בזכות המוח ולא הכוח" זכה לאהדתם של כל שרי המשפטים, והצליח "להמיס את לבבות האבן של אחרוני הפקידים הממשלתיים הישראליים". בנוסף משבחים ב"משפחה" גם את שר המשפטים פרופ' דניאל פרידמן, שמכל שרי המשפטים האחרונים דווקא הוא, "מרשימת שינוי", היה "הג'נטלמן הראשון שזז הצדה באלגנטיות ומאפשר לכוחות השוק להצליח ולהצניח".

 

חבר הנהלת ארגון רבני צהר, הרב יובל שרלו, מסר בתגובה לדברים: "בערב ראש השנה עדיף לעיתון המבקש לנהוג לפי ההלכה לדאוג שלא יכתוב שקרים, לשון הרע, והלבנת פנים על רבנים בישראל, וידאג לבער את נגעי עצמו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"דרוש רב ולא בדרון"
צילום: ישראל ברדוגו
צילום: שאול גולן
הרב שרלו. "בלי לשון הרע"
צילום: שאול גולן
מומלצים