שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נוסעים לקולומביה? הצניעו זהותכם הישראלית
  המטה ללוחמה בטרור פרסם הודעת אזהרה מפני חטיפה והתנקשות בישראלים הקשורים לממשל הקולומביאני
  אל אזהרות המסע הרבות שפרסם המטה ללוחמה בטרור לקראת החגים, מצטרפת היום אזהרה עבור הישראלים מפני התנקשות וחטיפה בקולומביה. זאת, על רקע פרסומים העוסקים בפעילות ביטחונית של ישראלים הקשורים לממשל הקולומביאני. ההתרעה באה בעקבות מידע מודיעיני שהצטבר אצל גורמים ביטחוניים מוסדיים ובמשרד החוץ.

   

  המטה ללוחמה בטרור - הכפוף לאגף למועצה לאומי - סבור שמדובר באיום קונקרטי גבוה מאוד, כהגדרתו. "נוכח הפרסומים הרבים על פעילות ישראלים הקשורים לממשל הקולומביאני בתחומי ביטחון שונים, לרבות התבטאויות גורמים רשמיים בקולומביה בנושא, סבור המטה ללוחמה בטרור שיוחמר האיום על ישראלים הקשורים לממשל הקולומביאני בפעולות התנקשות ובעיקר חטיפה", נכתב בהודעה.

   

  "המטה ללוחמה בטרור ממליץ לישראלים להצניע ככל הניתן את זהותם, להעדיף ככל האפשר שימוש בתחבורה אווירית

   בכניסה וביציאה מקולומביה ובעיקר בתנועה בין אזורים בתוך קולומביה".

   

  כמו כן ממליץ המטה לישראלים להימנע לחלוטין מתנועה יבשתית בשעות החשיכה, לרבות בכבישים ראשיים: "המטה ממליץ לנוע רק ביום ובכבישים ראשיים בלבד. כמו כן מומלץ להימנע מביקור ושהייה במספר מחוזות בכל רחבי קולומביה. המטה מדגיש כי מדובר בהמלצה בלבד ואילו ההחלטה על ביקור או שהייה במקום כלשהו בחו"ל נתונה לשיקול דעתו של כל אדם ועל אחריותו הבלעדית".

   

   

  לפני כשבוע וחצי הודיעה קולומביה כי תבקש מרוסיה להסגיר לידיה את הישראלי יאיר קליין. קליין נידון בשנת 2001, שלא בנוכחותו, ל-10 שנות מאסר, אחרי שהורשע בבית משפט קולומביאני באימון כוחות גרילה המשתייכים לקרטל הסמים במדינה, בסוף שנות ה-80'. מאז מחפשת אחריו המשטרה הקולומביאנית.

   

  לפני כארבע שנים נחטפו ארבעה מטיילים ישראלים שטיילו בקולומביה על ידי המחתרת ELN. לאחר קרוב לארבעה חודשים בשבי, שוחררו הישראלים ושבו בשלום לישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים