שתף קטע נבחר

חצי שנת מאסר לרב בא-גד, שהורשע בזיוף

כחודשיים לאחר שהורשע בזיוף חתימות תומכים במועמדותו לראשות הממשלה, גזר בית משפט השלום שישה חודשי מאסר על חבר הכנסת לשעבר הרב יוסף בא-גד - שירוצו בעבודות שירות. בנוסף נגזרה עליו שנת מאסר על תנאי וקנס בסך 25 אלף שקל

עונש מאסר לרב יוסף בא-גד: בית-משפט השלום בפתח תקווה גזר שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, שנה מאסר על תנאי וקנס בסך 25 אלף שקל על הרב והח"כ לשעבר, שהורשע בעבירות של זיוף וקבלת דבר במרמה. בא-גד הורשע בזיוף חתימות אזרחים שלכאורה תמכו בו במועמדותו לראשות הממשלה בבחירות במאי 1999.

 

הרב בא-גד (73), ראש ישיבת נחלים לשעבר, כיהן כחבר כנסת מטעם "מולדת" והיה ידוע כ"גימיקן". כשניסה לרוץ לכנסת בשנת 2002 סיפר בראיון ל-ynet כי סיסמתו היא "גרד חיש גד - ותזכה בבא-גד לעם ישראל'", והעיד שהוא "חי מאכילת תמרים. בוקר, ערב, רק תמרים, במקום אוכל". 

 

לפני כחודשיים הורשע בא-גד במסגרת עסקת טיעון. בכתב האישום המתוקן שהגיש לבית משפט השלום בפתח-תקווה עו"ד אילן שדי מפרקליטות מחוז מרכז, נטען כי בא-גד פעל יחד ארבעה נאשמים נוספים - הרב אריה צוריאל מפתח-תקוה, אליעזר בר-יוחאי ונסים כהן מטבריה, ורחמים זוגייר מראש-העין - להכין רשימה של 50 אלף אזרחים התומכים בו לראשות הממשלה.  

 

באישום הראשון נטען כי בא-גד - באמצעות אחד הנאשמים - ביקש משני קטינים להצהיר בפני עו"ד כי אספו את החתימות של בעלי זכות הבחירה. הקטינים קיבלו חוברות ופלטי מחשב מצוריאל, שביקש מהם להעתיק פרטים של בעלי זכות בחירה, ולחתום לצד השמות. לאחר מילוי 35 חוברות בחתימות תומכים, הן הועברו לבא-גד.

 

חתנו ראה את החתימות ואמר כי ועדת הבחירות לא תאשר אותן, מכיוון שהן זהות. בא-גד השיב לו כי עובדה זאת אינה מעניינת אותו, מכיוון שעו"ד חתם, והוא עצמו לא מבקר המדינה. בכתב האישום נטען כי במעשיו זייף בא-גד חתימה של בעלי זכות בחירה בחוברות בנסיבות מחמירות תוך שהוא מתעלם מהמעשים.

 

באישום נוסף נטען נגד בא-גד כי לאחר שצוריאל הבהיר לו שחסרות הצהרות בפני עו"ד לגבי 30 אלף חתימות, פנה צוריאל לאדם אחר והציע לו להצהיר בכזב בפני עו"ד שהוא זה שאסף את החתימות. מאוחר יותר מסר צוריאל את החוברות לבא גד ודרש ממנו 200 אלף שקל. בא-גד סירב לסכום.

 

בהמשך נסע בא-גד לכנסת, מסר 127 חוברות ובהן 62 אלף חתימות תומכים - רובן מזויפות - והציג את מועמדותו לראשות הממשלה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
הרב בא-גד. ירצה עבודות שירות
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים