שתף קטע נבחר

צפון קוריאה: ישראל הפרה הריבונות של סוריה

משרד החוץ בפיונגיאנג יוצא בהתקפה חריפה על "תקרית המטוס" בשמי סוריה בשבוע שעבר. "צפון קוריאה מגנה בתוקף את הפלישה ומביעה סולידריות ותמיכה בעם הסורי", נאמר בהודעה שפורסמה

צפון קוריאה גינתה היום (ג') בחריפות את ישראל, על שנכנסה לשטחה האווירי של סוריה ביום חמישי שעבר. 

 

"מדובר בפרובוקציה מסוכנת מאוד המהווה הפרה בוטה של ריבונותה של סוריה ופוגעת בשלום והביטחון האזורי", אמר דובר משרד החוץ בפיונגיאנג. "צפון קוריאה מגנה בתוקף את הפלישה האמורה ומביעה סולידריות ותמיכה בעם הסורי במטרתו הצודקת להגן על הביטחון הלאומי והשלום האזורי", הוסיף הדובר.

 

יצוין, כי עד להודעה הצפון קוריאנית - נראה שהמאמץ הדיפלומטי הסורי אינו נושא פרי. רק איראן, חיזבאללה וגורמים קיצוניים בתימן הביעו תמיכה בסוריה בעקבות התקרית. במקביל, שר החוץ הסורי ביטל את ביקורו בערב הסעודית, על רקע המתיחות בין המדינות. מדינות האזור האחרות, בהן ירדן ומצרים שומרות על דממה באשר לתקרית. 

 

הגינוי התקיף מצפון קוריאה, הנחשבת בעיני המערב כחברה ב"ציר הרשע", מגיע במקביל לפרטים שפירסמה רשת הסי אן אן אודות תקרית המטוס בסוריה. הרשת דיווחה כי מדובר היה למעשה בתקיפה של מטרה בשטח סוריה, ככל הנראה - נשק שהועבר לסוריה בידי האיראנים.

 

על פי הדיווח ברשת החדשות האמריקנית - ככל הנראה, מדובר היה בפעולה אווירית, שכללה כנראה גם השתתפות של כוחות קרקעיים, שהיו אמורים לסמן מטרות או לבחון את נזקי התקיפה. עוד נאמר כי הפעולה השאירה "בור גדול על פני הקרקע" במדבר הסורי. הדיווח הסתמך בין היתר על מקורות בממשל האמריקני וצוין כי ישראל מרוצה מתוצאות הפעולה.

 

שעות ספורות לפני הפרסום הדרמטי פנתה סוריה למזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, ולמועצת הביטחון, והזהירה את ישראל מפני "התוצאות שיהיו לתוקפנות המשוועת הזאת".

 

במסר שנשלח לאו"ם נכתב כי סוריה "עומדת בתוקף על כך שהשתיקה המתמשכת מצד הקהילה הבינלאומית כלפי הפעולות הישראליות הבלתי חוקיות תעמיד את האזור, השלום והביטחון של שתי המדינות בפני תוצאות טרגיות שלא ניתן יהיה לשלוט עליהן".

 

בהכנת הדיעה השתתף רועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קים ג'ונג איל, נשיא צפון קוריאה
צילום: איי פי
מומלצים