שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אולמרט מנמיך ציפיות: רק "הצהרה משותפת"
  אמר לשרי קדימה והגמלאים: "אני קורא דיווחים בעיתונות כאילו יש כבר הסכם עקרונות ורק צריך לשייף אותו. כשנגיע להצהרה, אביא אותה לידיעת הממשלה - אני לא מתכוון להחביא אותה. יש הבדל בין הסכם עקרונות להצהרה"

  ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התייחס הבוקר (יום א') לתהליך השלום עם הפלסטינים. "אנו מדברים על הצהרה משותפת, שאנו מקווים שתהיה הכותרת של הפיסגה הבינלאומית בוושינגטון בנובמבר", אמר ראש הממשלה בישיבת שרי קדימה והגמלאים.

   

  בפתח הישיבה, שקדמה לישיבת הממשלה השבועית, אמר אולמרט: "אני קורא דיווחים בעיתונות כאילו יש כבר הסכם עקרונות ורק צריך לשייף אותו. כשנגיע להצהרה אביא אותה לידיעת הממשלה, אני לא מתכוון להחביא אותה. יש הבדל בין הסכם עקרונות להצהרה".

   

  עוד אמר אולמרט כי תמיד הכנסת תוכל לבקש דיון בנושא. "השאלה היא כמובן מה יהיה התוכן של אותה הצהרה משותפת. האג'נדה של הממשלה הזאת מיום שהוקמה היא לדחוף לניצול הזדמנויות, על מנת להביא לקיומו של תהליך שלום. הצהרנו לפני הבחירות שאנו הולכים למהלך מדיני, ומה שנעשה היום לא עומד בסתירה להצהרות שלפני הבחירות".

   

  ראש הממשלה הוסיף כי ישראל בודקת את האפשרות "אם אפשר להגיע למהלך רציני, שיעמוד גם בציפיות שלנו ובתנאים הבסיסיים של מתן ביטחון לאזרחי ישראל. אם לא נבדוק את הדבר, לא נוכל לסלוח לעצמנו".

   

  אולמרט קרא גם לשרים לקיים מפגשים עם מקביליהם בממשלה הפלסטינית של סלאם פיאד. הוא אמר לשרי קדימה והגמלאים שיפעלו בדרך דומה לדרך פעולתו שלו ולדרך פעולתם של השרים ציפי לבני ואהוד ברק אשר נפגשים עם עמיתיהם הפלסטינים.

   

  הוא דיווח עוד לשרים על ההחלטה למנות צוותים שיפעלו להשגת הצהרה משותפת עם הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן. "כאמור הצהרה זו לא תישאר בסוד והיא תובא לממשלה, ואם יהיה צורך לכנסת". 

   

  בתגובה לדברים אמר דובר הפתח וחבר הוועד המרכזי של התנועה, אחמד עבד אל רחמן, כי כי הצהרת אולמרט בעניין ההסתפקות בהצהרת כוונות משותפת, מוכיחה כי המתנגדים לשלום בממשלה, יותר חזקים מאלה הרוצים בשלום. כנראה שהישראלים רוצים שלום בחלל ריק", הוא אמר.

   

  בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט. מדברים על הצהרה משותפת
  צילום: איי פי
  מומלצים