שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הערב של התזמורת

  "ביקור התזמורת" זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בטקס פרסי אופיר. הסרט זכה בשמונה קטגוריות, ביניהן התסריטאי הטוב ביותר, הבמאי, השחקן והשחקנית

  "ביקור התזמורת" זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות פרסי אופיר (האוסקר הישראלי) שהתקיימה הערב (ה') במשכן לאמנויות הבמה בתל-אביב. הסרט זכה בכל הקטגוריות העיקריות, ביניהן פרס התסריט הטוב ביותר, הבמאי, השחקן והשחקנית.

   

  רשימת הסרטים שפיארה את המועמדויות השונות לפרסי אופיר השנה היתה עשירה בהצלחות סינמטוגרפיות ובמגוון נושאים שטופלו ברגישות ובתבונה, ביניהם "בופור" (שזכה בפרס הבמאי בפסטיבל ברלין) ו"מדוזות" (פרס מצלמת הזהב בפסטיבל קאן). אך כמו בכל תחרות, בסופו של דבר צריך לבחור והאקדמיה החליטה להעניק שמונה פרסים, מתוך 14 המועמדויות, לסרטו של ערן קולירין. אחריו בלט "בופור" עם ארבעה פרסים.

   


  הזוכים הגדולים של הערב. צילום: ענת מוסברג  

   

  קולירין, שעלה לבמה שלוש פעמים במהלך הערב, הודה לשחקנים וליוצרים שעבדו איתו על הסרט וקבל על כך שששון גבאי, השחקן הראשי, נפקד מהטקס בגלל הצגה בכיכובו בבית לסין. גבאי הגיע דקות ספורות אח"כ ועלה לבמה לקבלת פרס הסרט. "אני לא יכול להגיד לכם עד כמה אתם יקרים לי", אמר קולירין לשחקנים והוסיף, "ועם כל הכבוד על האירוע והאורות הנוצצים, הרגע האמיתי שניקח איתנו הלאה זו העבודה עצמה".

   

  רונית אלקבץ, שקיבלה את הפרס עבור משחקה בסרט, הודתה לבמאי ואמרה "יצרת כאן יצירה כל-כך גדולה, אנושית, ענקית מכל בחינה. לא התפשרת על הטעמים שלך וזו הסיבה שמחבקים אותך בכל העולם. הזכרת לנו דבר או שניים שהספקנו לשכוח, ושהכל היה הרבה יותר פשוט אם רק היינו עומדים אחד מול השני, בני אדם כמו שאנחנו, ומדברים מילים של אהבה ולא פחד. זה מה שמגיע לנו. כן ירבו הפקות כאלה שמרחיבות את לבנו".

   


  אלקבץ. דברו אהבה. צילום: ענת מוסברג

   

  סלאח בכרי, שזכה בפרס שחקן המשנה, הודה גם הוא לקולירין ואמר "הסרט הזה נעשה באהבה גדולה, מתוך הנשמה. תודה שבחרת והאמנת בי. הסרט הזה הוא האהבה הראשונה שלי, ואני גאה בו. תודה לאבא שלי, שלימד אותי לאהוב בני אדם באשר הם בני אדם, ולאמא שלי - שלימדה אותי לשאת את עול החיים כאן בארץ הזו ולהישאר זקוף. כל מה שהייתי, כל מה שאני וכל מה שאהיה - אני זוקף לזכותם".

   

  הסרט, שקטף השנה פרסים בינלאומיים מרשימים וזכה גם בפרס וולג'ין בירושלים, מלווה את תזמורת המשטרה של אלכסנדריה שנקלעת בטעות ללילה ארוך ובלתי נשכח בעיירה קטנה ושכוחת אל אי שם בדרום ישראל. מבקר הבית, שמוליק דובדבני, סבור שהסרט הרוויח את הפרסים בצדק. את הסרט הפיקו במשותף אילון רצ'קובסקי, אהוד בלייברג, יוסי עוזרד וקובי גל-רדאי. 

   

  בפרס הסרט התיעודי זכה "מרגל השמפניה" של נדב שירמן, אותו הפיקה "יולי אוגוסט הפקות" - שאחראית גם על "ביקור התזמורת". 

   

  במהלך הטקס הוענק גם פרס הוקרה על הישגים מקצועיים לתאורן אברהם לייבמן ופרס מפעל חיים לאיש הקולנוע איציק קול, שנפטר לפני כחודשיים.  

   

  רשימת הפרסים המלאה: 

   

  הסרט העלילתי הטוב ביותר:

   

  "ביקור התזמורת" בהפקת אילון רצ'קובסקי, אהודי בלייברג, יוסי עוזרד וקובי גל-רדאי

   

  הבמאי:

   

  ערן קולירין - "ביקור התזמורת"

   

  השחקן הראשי:

   

  ששון גבאי - "ביקור התזמורת"

   

  השחקנית הראשית:

   

  רונית אלקבץ - "ביקור התזמורת"

   

  שחקן המשנה:

   

  סאלח בכרי - "ביקור התזמורת"

   

  שחקנית המשנה:

   

  ענת וקסמן - "נודל"

   

  צילום:

   

  עופר ינוב - "בופור"

   

  תסריט:

   

  ערן קולירין - "ביקור התזמורת"

   

  עריכה:

   

  זוהר סלע - "בופור"

   

  עיצוב אמנותי:

   

  מיגל מרקין - "בופור"

   

  עיצוב תלבושות:

   

  דורון אשכנזי - "ביקור התזמורת"

   

  מלחין:

   

  חביב שחאדה חנא - "ביקור התזמורת"

   

  פס קול:

   

  אשי מילוא, אלכס קלוד, ישראל דוד - "בופור"

   

  הסרט התיעודי הטוב ביותר:

   

  "מרגל השמפניה" בבימויו של נדב שירמן ובהפקת אילון רצ'קובסקי וקובי גל-רדאי

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "ביקור התזמורת". בדרך לאוסקר
  וקסמן. שחקנית משנה
  צילום: ערוץ 2
  בכרי. תודה לאבא ולאמא
  צילום: ערוץ 2
  לאתר ההטבות
  מומלצים