שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הממשלה צפויה לאשר שחרור 100 אסירים
  מדובר באסירים ללא דם על הידיים, רובם אנשי הפתח. אם לא יהיו התנגדויות הם ישובו לבתיהם ביום שלישי. במקביל, יוצאת שרת החוץ לעצרת האו"ם בניו-יורק - שם תתבע את התעוררות העולם בנושא האיראני

  הממשלה צפויה לאשר היום (יום א') את שחרורם של כ-100 אסירים פלסטינים לרגל חודש הרמדאן, בהם לראשונה אסירים מעזה. האסירים הפלסטינים צפויים לחזור לבתיהם 48 שעות לאחר שתאשר ועדת שרים בראשות ראש הממשלה את שמותיהם.

   

  שחרור האסירים הפלסטיניים יתבצע בעקבות בקשת הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו-מאזן), מראש הממשלה אהוד אולמרט, בפגישתם לפני ראש השנה. זו המחווה השנייה של שחרור אסירים לאבו-מאזן. בפעם הקודמת שחררה ישראל 255 אסירים לאחר שראש הממשלה התחייב לכך בפסגה המרובעת בשארם א-שייח, שנערכה בסוף חודש יוני.

   

  הקריטריונים על פיהם הרכיב משרד המשפטים את הרשימה: אסירים ללא דם על הידיים, רובם אנשי הפתח וחלקם אנשי החזיתות הפלסטיניות, אין בהם אנשי חמאס או ג'יהאד איסלאמי. שמם של האסירים מעזה יעלה לדיון בעקבות בקשתם של הפלסטינים.

   

  מרגע האישור בוועדת השרים ופרסום הרשימה, תחל תקופת המתנה בת 48 שעות, בה יש אפשרות למעוניינים להסתייג מהרשימה שתפורסם. אם לא יחולו עיכובים משמעותיים, ישחוררו 100 האסירים כבר ביום שלישי.

   

  בתוך כך, יוצאת הלילה שרת החוץ, ציפי לבני, לעצרת השנתית של האו"ם בניו-יורק, בראשות משלחת ישראלית מצומצמת. בניגוד לפרסומים אחרים, לא צפויים נשיא המדינה שמעון פרס, או ראש הממשלה אהוד אולמרט לנסוע לעצרת. לעומתם צפוי להופיע שם השנה נשיא איראן, מחמוד אחמדי-ניג'אד. לבני צפויה להיות אחת ממובילות הפגנה מולו, בשעת נאומו באו"ם. בנאומה של לבני מול העצרת הכללית היא תתבע את התעוררות העולם, כשדבר כמעט ולא השתנה בנושא הסנקציות על התגרענות איראן.

   

  במהלך ביקורה צפויה לבני להיוועד עם שורה של אישים. לא מן הנמנע שתיפגש גם עם נציג סעודי בניו-יורק. כמו כן היא תעסוק רבות בהכרזת הקבינט על עזה וממשלת החמאס כיישות עוינת. חלק מפגישותיה ייעודו לבקר את האו"ם והאיחוד האירופי, שיצאו נגד החלטת הקבינט בישראל. לבני תדגיש בפגישותיה את הצורך בחיזוק המתונים וביצירת נורמליזציה בשלבים עם העולם הערבי. כמו כן תפעל לקידום הצלחת הוועידה הבינלאומית בוושינגטון, שתתקיים באמצע נובמבר.

   

  אל שרת החוץ נלווים בני משפחות החיילים החטופים, גלעד שליט, אלדד רגב ואהוד גולדוואסר. חלק ניכר מפעילותה של שרת החוץ מיועד לטפל בניסיונות להביא לשחרורם. בני המשפחות עצמם צפויים לערוך סדרת פגישות עם אישים מכל רחבי העולם אשר יגיעו לעצרת האו"ם השנתית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט. שחרור שני
  צילום: איי פי
  לבני. יוצאת לניו-יורק
  צילום: חגי אהרון
  אסירים ששוחררו בחודש יולי
  צילום: איי פי
  מומלצים