שתף קטע נבחר

הוצתה חנות שמכרה בשר חזיר בצפת

במשטרה בודקים כמה כיווני חקירה. אחד מרבני העיר: "יש לבדוק היטב מה גרם לאש ולא לקבוע באופן חד משמעי כי השריפה ארעה על רקע מכירת הבשר הלא כשר"

חנות ששימשה כמעדנייה לממכר בשר לא כשר במרכז קניות רסקו בצפת הוצתה לפנות בוקר (יום א'). איש לא נפגע, אולם נזק כבד נגרם למקום. גורמים דתיים בעיר מנסים מאז המקרה לסייג את האפשרות לפיה מדובר בצעד מכוון מצד גורמים חרדיים ביישוב.

 

מפקד משטרת צפת, רב פקד עמוס שמעוני, סיפר ל-ynet כי סמוך לשעה 05:00 לפנות בוקר התקבלו במוקד 100 קריאות של אזרחים על השריפה. ניידות הגיעו למקום והבחינו בחנות שעולה באש. לאחר כיבוי הדליקה החלו חוקרי מעבדה ניידת לדגום ראיות מהשטח וחבלן בחן בשטח את אופי החומר שהביא לפיצוץ המקום." עד כה אין בידינו חשודים ואנו חוקרים במספר כיווני חקירה", מסר רפ"ק שמעוני.

 

במהלך האירוע הגיעו למקום שני צוותי כיבוי מצפת ומחצור הגלילית, שפעלו במשך כשעה וחצי עד לכיבוי הלהבות. דובר שירותי כבאות גליל עליון גולן, יאיר אלקיים, מסר: "בשל עוצמת האש נגרם נזק לחנות המורכבת משני חלקים בתוך מתחם של מרכז רסקו. למקום נגרם נזק כבד מאוד, אך בשל עיצומים שאנו נוקטים לא יגיעו למקום חוקרי דליקות וחקירת המקרה נמצאת בטיפול המשטרה".

 

הצתת החנות הפכה עד מהרה לשיחת היום בעיר הקודש הצפונית. "צפת היא עיר שנודעה בקליטת עולים מבורכת, הן מחבר העמים והן מאתיופיה", ציין אחד הרבנים בעיר, שהוסיף: "מוקדם לקבוע כי הסיבה לשריפה היא הצתה מכוונת על רקע מה שנמכר במקום. אני רוצה להזכיר לכולם שהחנות פועלת כמעט שלוש שנים ולא ידעה בעבר התנכלויות מסוג זה. דווקא אחרי יום הכיפורים יש לבדוק היטב מה גרם לאש ולא לקבוע באופן חד משמעי כי השריפה ארעה על רקע מכירת הבשר הלא כשר, הדבר עלול להכתים אוכלוסייה שלמה". הוסיף הרב.

 

סרגיי, המתגורר בצפת זה שלוש שנים, סיפר: "נהגתי להגיע לחנות ולרכוש מוצרים מבלי לפגוע בכבודו של אף איש דתי או מסורתי. לכולם ברור שצפת היא עיר בעל צביון יהודי, אבל גם דמוקרטי. אם יתברר כי החנות נשרפה על רקע מכירת בשר לא כשר, אני חושב שיש למצות את הדין עם מי שעשה את זה, בדיוק כמו שעושים עם אדם שנתפס על שריפת חנות בגדים או סופרמרקט בכל עיר אחרת".

 

בקרב הציבור הדתי בעיר ביקשו להרגיע ולהמתין עד לסיום החקירה, במקום לנסות וליצור שסע בין עולים לוותיקים בעיר. חלקם מזכירים כי בשנה האחרונה ארעו מספר ארועים פליליים בעיר, מאחוריהם עומדים גורמים שונים ששמם נקשר בתחום עבירות הרכוש, הימורים ועבירות פליליות נוספות.

 

במקביל, ממשיכה משטרת חיפה לחקור את מקרה השריפה שפרצה בערב יום כיפור בגן ילדים בעיר, סמוך לבית כנסת בשכונת רוממה. סביב בית הכנסת מתחולל זה חודשים עימות בין חסידי ברסלב, שהפכו את המקום למרכז תורני המשמש אותם, ובין תושבים חילונים בשכונה החוששים מפני התחרדות האזור.

 

סגן מפקד משטרת חיפה, סגן-ניצב בני אבליה, אמר ל-ynet כי המשטרה מתייחסת לאירוע כאל הצתה, על אף שלא נסתיימה עדיין חקירות כיבוי האש. הוא ציין כי להערכתו ההצתה לא בוצעה על רקע סכסוך בין דתיים לחילונים, מאחר והצתה כזו של גן הילדים לא תשרת איש מבין הצדדים. עם זאת הוא הוסיף סנ"צ אבליה כי גם כיוון זה נבדק לצד כיווני חקירה נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי רוזנצוויג
בשר חזיר (ארכיון)
צילום: שי רוזנצוויג
מומלצים