שתף קטע נבחר

ומי המליץ על עוה"ד מהמשרד שמטפל ברה"מ? שמגר

השופט מאיר שמגר הוא שהמליץ על עורך הדין איתן מעוז לתפקיד פרקליט המדינה הבא. השניים נפגשו ביניהם טרם הגשת ההמלצה. מעסיקו של עו"ד מעוז, עורך הדין אלי זהר, המשמש כפרקליטו של ראש הממשלה: "איתן הוא מועמד מצוין"

נשיא בית המשפט העליון בדימוס, השופט מאיר שמגר, הוא שהמליץ על עו"ד איתן מעוז לתפקיד פרקליט המדינה הבא. ל-ynet נודע כי שמגר כתב מכתב המלצה חם לוועדה לאיתור פרקליט המדינה, לגבי מועמדתו של עו"ד מעוז. קודם להגשת המועמדות, ערכו השניים פגישה ביניהם.

 

הוועדה לאיתור פרקליט המדינה, בראשותו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, צפויה להתכנס אחר הצהריים (יום ב') במשרד המשפטים בירושלים. על הפרק - שמותיהם של כמה מועמדים, לקראת פרישתו של הפרקליט הנוכחי, ערן שנדר. 

 

עו"ד מעוז, מועסק במשרד עורכי הדין זליגמן ושות'. משרד זה מטפל בפרשיות אולמרט השונות: פרשת בנק לאומי, פרשת מרכז ההשקעות, פרשת הרשות לעסקים קטנים, ופרשת הבית ברחוב כרמיה. עורכי הדין אלי זהר ורועי בלכר, חברי המשרד, מייעצים לאולמרט במאבק לטיהרו שמו, ואף מלווים אותו בייצוג בפני ועדת וינוגרד.

 

פרקליט המדינה הנוכחי הוא שמופקד על ההכרעה הסופית האם לפתוח בחקירה והאם להגיש כתב אישום. היועץ מזוז העביר את ההכרעה לידי שנדר בעניין זה כדי למנוע ניגוד עניינים שכן אחותו שימשה כיועצת המשפטית של משרד האוצר בעניין. לאור זאת, לזהות הפרקליט הבא יש משמעות יתרה.

 

במערכת המשפטית כבר מתפתחת סערה לנוכח האפשרות התיאורטית שפרקליט המדינה הבא, מי שאמור לעסוק בפרשות אולמרט ובהכרעתן - יהיה חבר באותו המשרד המטפל ומייצג את האינטרסים של ראש הממשלה.

 

עו"ד מעוז עצמו בחר שלא להגיב, אולם עו"ד אלי זהר, פרקליטו של ראש הממשלה אהוד אולמרט ומעסיקו של עו"ד מעוז אמר ל-ynet: "איתן הוא מועמד מצויין, שזכה לתמיכה מאישים משפטיים מובהקים במשפט הישראלי. הוועדה תדע לשקול את כל השיקולים הרלוונטיים".

 

"אין ספק", המשיך עו"ד זהר, "שהעובדה שהוא עבד אצלי ובמשרדי - אין שום קשר לבחירתו. אין לי גם ספק, שאיתן יידע אם יבחר לפעול בעניינים שיש בהם ניגוד עניינים, בשיקול דעת ושכל טוב. הצגת השאלה היא מטרידה כשלעצמה, כשמדובר בעצם בפסילה של כל עורך דין פרטי. זה כמו לומר שחנן מלצר ויורם דנצינגר לא יכולים להיות שופטים בבית המשפט העליון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פגישה משותפת. שמגר
צילום: גיל יוחנן
פירגון. עו"ד זהר
פגישה עם שמגר. עו"ד מעוז
מומלצים