שתף קטע נבחר

ח"כ ברזניץ התפטר, מנכ"ל קדימה ימונה במקומו

קדימה נפרדת מח"כ שלמה ברניץ, שהחליט לשוב לעסקים פרטיים. את מקומו יתפוס מנכ"ל התנועה, יוחנן פלסנר, שמזהיר מ"פופוליזם של מחפשי כותרות" ומקווה שהחשדות נגד מנהיג המפלגה, אולמרט, "ייעלמו מסדר היום"

חבר הכנסת שלמה ברזניץ (קדימה) הגיש היום (שלישי) את התפטרותו ליושבת ראש הכנסת, דליה איציק. המכתב ייכנס לתוקפו בתוך 48 שעות, אז יתפוס את מקומו בסיעת קדימה יוחנן פלסנר, מנכ"ל המפלגה.

 

"הסיבה העיקרית, ולמעשה היחידה להחלטתי זו, היא רצון לשוב ולעבוד בחברה אותה הקמתי לפני יותר משמונה שנים", הסביר פרופ' ברזניץ, שלפני מינויו לחבר כנסת עמד בראש חברה העוסקת בפיתוח יכולות שכליות של אנשים מבוגרים. "כשניתנה לי הזכות לשרת בכנסת חשבתי שניתן לנתק קשר זה, אך התברר לי כי יותר משהחברה זקוקה לי, אני זקוק לה. אהבתי חלק ניכר מעבודתי בכנסת ואני אסיר תודה לראש הממשלה על שניתנה לי הזדמנות נדירה זו", הוסיף.

 

הח"כ המיועד פלסנר שימש בתקופת כהונתו של אריאל שרון כראש ממשלה כמנהל פרויקטים בלשכתו, וכעת הוא בדרכו לבית המחוקקים, כשבאמתחתו נושאים רבים הזקוקים לטיפול. "בשנה וחצי האחרונה הסתובבתי המון ברחבי הארץ ונתקלתי בהמון בעיות שאפשר לטפל בהן בכנסת. המטרה שלי היא לפעול שאזרחים משלמי מיסים ושומרי חוק יקבלו את מיטב השירותים הציבוריים", אמר פלסנר על תוכניותיו. "יש המון נושאי פנים שהייתי רוצה לקדם, אבל הנושא הקרוב אלי ביותר הוא הנושא המדיני". 

 

בשנה וחצי האחרונות שימש פלסנר כמנכ"ל קדימה, שנמצאת כיום לדבריו במגמה של התייצבות "הן ברמה של הממשלה שהציבור מתחיל להכיר בהישגיה בתחומים החברתיים והמדיניים, בטיפול ובשיקום של הצבא ומערכת הביטחון, והן ברמה הפוליטית - התחזקות והתייצבות של קדימה בקרב הציבור הכללי וגם בקרב הסיעה עצמה. חברי הסיעה היום מעורבים הרבה יותר בפעילות מפלגתית ענפה", אמר. הוא התייחס גם לשחיתות השלטונית,ולחקירה החדשה שנפתחה נגד מנהיג המפלגה וראש הממשלה, אהוד אולמרט: "אני מקווה שבזמן הקרוב מאוד יתברר שאין ממש בטענות האלה. יש גורמים מוסמכים שיבדקו ואני מקווה שהנושא יעלם מהר מסדר היום".  

 

"צריך לזכור שיש נטייה רבה לפופוליזם של מחפשי כותרות. צריך לדאוג שהמנגנון הממשלתי יגיע למצב שהוא מתפקד למען האזרח בצורה הטובה ביותר, אבל כמו שאמרתי - צריך להיזהר מהספורט הפופוליזם הלאומי", הוסיף.

 

פלסנר, בן 35, אב לשתי בנות, כיהן בעבר בתפקידים בכירים בחברות תכנון וייעוץ אסטרטגי וניהל חברה בתחום ההיי-טק והטכנולוגיה המתמחה בפיתוח תוכנות לניהול ארגונים. פלסנר הוא בוגר סיירת מטכ"ל, ובעל תואר שני בלימודי ביטחון וכלכלה פוליטית מאוניברסיטת הרווארד. עם הקמתה של תנועת "קדימה", היה פלסנר מועמד בעשיריה הרביעית ברשימה לכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פורש. ברזניץ
פלסנר. בדרך לכנסת
מומלצים