שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  איפה היה הכלב בטבע?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים
  שאלה: איפה היה הכלב בטבע? אני מכירה את הכלבים רק כחיות מחמד. מה היה איתם לפני שהחלטנו לנכס אותם לעצמנו? גם לגבי חתולים יענין אותי המידע הזה הם מסתובבים יחד עם "בני הדודים" שלהם או שהם לא מסתדרים יחד?  

   

  תשובה: לגולשת היקרה שלום, כלב הבית אינו אלא זאב שבוית על ידי האדם, לפני 10,000 שנה בערך. לפיכך, "כלב" בטבע אינו אלא זאב. ואכן, הכלאה של
  כלבים וזאבים תביא לעולם צאצאים פוריים. עם זאת, יש כלבים שנעשו חיות בר אחרי שכבר היו מבויתים – הם ברחו מן האדם אל חיק הטבע. אלה נקראים "כלבים שהפריאו", והמפורסם מביניהם הוא הדינגו האוסטרלי: חיית בר מכל הבחינות, אבל לפי ההשערה המקובלת (יש גם אחרות), אבותיה הקדומים מאוד היו מבויתים. מפגש בין כלבה מיוחמת לבין זאב יהיה ידידותי מאוד; אך מכיוון שהזאבים חיים בלהקות בעלות מדרג נוקשה, כלב בית שינסה להצטרף ללהקה כזו לא יתקבל בסבר פנים יפות. למעשה, גם זאב מלהקה אחרת יגורש או יומת אם ינסה לעשות זאת. 

   

  לגבי חתולים: חתולי הבר שמהם בויתו החתולים הביתיים עדיין קיימים, ועדיין אפשרית הכלאה בין אלה ואלה. חתול ביתי שינסה להסתובב עם נמר לא יאריך ימים, אבל אם יסתובב עם חתולת בר, יש לצפות שיביא לעולם צאצאים פוריים. למעשה, הואיל ויש בישראל אוכלוסייה לא גדולה של חתולי בר, ויש מגע בינה לבין חתולי הבית, יש אצלנו מספר לא קטן של בני כלאיים כאלה.

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן  

   


   

   

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

    

                          לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


   


  פרסום ראשון: 29.09.07, 21:52
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "איפה היה הכלב בטבע?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים