שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  איך נראה גבול ארה"ב-מקסיקו?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים

  שאלה: השאלה שלי היא האם יש גדר או מכשול כלשהו לכל לאורך הגבול בין מקסיקו וארה"ב ובהמשך האם קיים ציון גבול כלשהו בין מדינות ארופה ובין קנדה לארה"ב?

   

  תשובה: לגולש היקר שלום, רוב הגבולות בעולם אינם מגודרים. ברוב המקרים שבהם קו הגבול אינו תוואי טבעי (נהר, קו רכס הררי וכו'), נהוג לסמן

  גבולות על ידי עמודים, גלי אבנים או סימנים דומים מדי כמה מאות מטרים, או אף יותר. אבל במקומות רבים, כאשר אזור הגבול אינו מיושב, או כאשר יש יחסים ידידותיים בין המדינות שמשני עברי הגבול, קשה לדעת מתי עוברים ממדינה אחת לשנייה. באיחוד האירופי, לדוגמה, סימון הגבולות מתבטא ברוב המקרים בשלט לצד הדרך, המודיע לנהגים שהם עברו מארץ אחת לאחרת. במקרים אחרים, כמובן, הגבול הרבה יותר ברור ושמור – החל בחומת סין ההיסטורית וכלה בגדר המערכת שעל גבולות מדינת ישראל. 

   

  גבול ארה"ב עם מקסיקו בעייתי ביותר, משום שמספר גדול של מקסיקאים, ושל תושבי ארצות אחרות באמריקה הלטינית שהגיעו למקסיקו לשם כך, חוצים אותו בהמוניהם כדי למצוא עבודה בארה"ב. זהו גבול ארוך מאוד (3,141 ק"מ), וחלק גדול ממנו עובר בשטח מדברי ריק מאדם, או בתוך שמורות אינדיאניות בעלות מעמד מעין-ריבוני. לפיכך, הגבול פרוץ לגמרי, מכל בחינה מעשית, לפני מהגרים בלתי-חוקיים ומבריחים. עם התגברות התודעה הביטחונית בארה"ב מאז 11.9.2001, נעשים מאמצים גוברים לשמירה על גבול זה, אבל כל מה שנעשה עד כה לא הועיל. נשמעים אמנם דיבורים על הקמת גדרות מערכת, לפחות בחלקים מסוימים של הגבול, אבל ההוצאות הכרוכות בבנייתן ובשמירה עליהן יהיו אסטרונומיות. 

   

  גבול ארה"ב עם קנדה ארוך הרבה יותר, אבל פחות בעייתי. עד לפני שש שנים, המעבר בו היה קל ונוח בהרבה מאוד דרכים צדדיות החוצות אותו (בדרכים הראשיות יש תחנות גבול לכל דבר). אבל מאז ה-11.9, שוב, ארה"ב מנסה לשמור עליו טוב יותר, ושוב, בהצלחה חלקית בלבד. 

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן

   

   


   

   

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

    

                          לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "איך נראה גבול ארה"ב-מקסיקו?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים