שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מהי ארץ מוצאם של ההונים והמדיארים?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים
  שאלה: מהי ארץ מוצאם של ההונים והמדיארים, מהו מסלול נדידתם עד הגעתם להונגריה ומה הקשר בינם לבים העם הכוזרי? 

   

  תשובה: לגולש היקר שלום, ההונים היו עם של רועים נוודים שעלה לראשונה על בימת ההיסטוריה בסביבות שנת 370 לספירה, עם פלישתם לאירופה המזרחית
  ממקום מושבם הקודם, ממזרח לנהר וולגה. ההיסטוריה שלהם עד אז אינה ידועה. נראה שהיו אלה שבטים ללא שלטון מרכזי, אך הם הצטיינו כלוחמים וכבשו במהירות שטחים גדולים באירופה. בשנת 432 איחד אותם מלכם הראשון, רוּאָה שמו. יורשו אטילה יצא למלחמות כיבוש והשמדה ברחבי אירופה והטיל את אימתו על שתי הקיסרויות הרומיות, המערבית והמזרחית. אחרי מות אטילה בשנת 453 התפוררה ממלכתו לרסיסים קטנים, שהאחד מהם נותר בהונגריה של היום ונתן לה את שמה. 

   

  המדיארים הם תערובת אתנית של בני עמים אוגריים וטורקיים שחיו בסיביר המערבית. הם החלו לנדוד דרומה בתחילת המאה ה-5 לספירה (במסגרת "נדידת העמים הגדולה"), ובדרכם עברו בתחומי הממלכה הכוזרית. בשנת 830 לכל המאוחר התיישבו על גדתו המערבית של הנהר דון, ואז הצטרפו אליהם כמה שבטי כוזרים שהתמרדו נגד מלכיהם ונמלטו. לקראת המאה ה-9 הגיעו אל ארצם הנוכחית, שם שיעבדו את תושביה המקוריים, ההונים והסלאבים. המדיארים השליטו את שפתם בארצם החדשה, ולכן אבדה השפה ההונית ואי-אפשר להסתייע בה כדי להתחקות על מוצאם של ההונים. 

   

  רוצים עוד תשובות לשאלות מסקרנות? לחצו כאן .   

   


   

   

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

    

                          לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מהי ארץ מוצאם של ההונים והמדיארים?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  התקפה של פרשים הונים. מתוך ספרו של טים ניוארק, "מצביאים" (1998)
  מומלצים