שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  במה זוכה המנצח בטורניר Ashes?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים
  שאלה: בערך שלכם על קריקט מוזכר טורניר בשם Ashes. האם זה נכון שהפרס למנצח בטורניר הוא צנצנת מלאה אפר? 

   

  תשובה: לגולש היקר שלום. לפי האגדה, הפרס בטורניר הקריקט המתקיים מדי שנתיים בין נבחרות אנגליה ואוסטרליה הוא כד אפר, מעין אלה ששומרים בהם
  את אפרם של מתים אחרי שריפת הגופה. אבל זו אגדה בלבד. מקורה ב-1882, כאשר אנגליה נוצחה לראשונה על אדמתה בידי אוסטרליה. אחד מעיתוני הספורט הכריז במודעת אבל הומוריסטית על מות הקריקט האנגלי, והוסיף כי אפרו של המנוח יילקח לאוסטרליה. כעבור כמה חודשים, כשיצאה נבחרת אנגליה למשחקי גומלין באוסטרליה, כתבה העיתונות כי היא נוסעת לשם כדי להחזיר את האפר למכורתו. ואכן, במהלך אותו ביקור הגישה קבוצת נשים אוסטרליות לראש הנבחרת האנגלית כד חרס שלדבריהן הכיל את האפר האמור (כנראה אפרו של כדור קריקט שרוף, או של מוטות העץ הקרויים bails).  

   

  הכד שמור עד היום במוזיאון של מועדון הקריקט מריליבון (MCC), היוקרתי מבין המועדונים האנגליים. לפיכך, אין אמת בטענה כאילו הוא מוענק לנבחרת המנצחת. עם זאת, במרוצת השנים נהגו ראשי הנבחרת המנצחת בכל טורניר להניף העתק של כד זה. רק מאז 1998 מוענק להם רשמית העתק עשוי בדולח של הכד, כפרס. נכון לשעת כתיבת דברים אלה, "האפר" נמצא באוסטרליה.

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן

   


   

   

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

    

                          לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "במה זוכה המנצח בטורניר Ashes?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים