שתף קטע נבחר

המבקרים: "אשת כהן" הסרט הכי טוב של מעלה

5 סרטי בוגרים של בית הספר לקולנוע "מעלה" התחרו על התואר במסגרת מחווה לבית הספר בפסטיבל חיפה. מבקרי הקולנוע בחרו בסרטה של נאוה נוסן-חפץ "אשת כהן" למקום ה-1 והיא אומרת ל-ynet: "אם מעלה לא היה קיים - לא הייתי בקולנוע"

הסרט "אשת כהן" הוא הסרט הטוב ביותר בין סרטי הבוגרים של בית הספר לקולנוע "מעלה", כך קבעו נציגי תא מבקרי הקולנוע במסגרת אירוע חגיגי לציון יום ההולדת ה-18 של מעלה שמקיים פסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה.

 

במסגרת המחווה, שנערכה הערב (יום ג') במוזיאון טיקוטין, הוקרנו חמישה סרטי בוגרים של בית הספר הירושלמי לקולנוע ולטלוויזיה שנבחרו מבין כלל הסרטים ומתוכם בחרו המבקרים את "אשת כהן", סרטה של נאוה נוסן-חפץ, למקום הראשון. 

 

בסרט, רבקי כהן, צעירה חרדית, פותחת את הדלת לגבר זר. היא נאנסת ומחכה שבית הדין הרבני יחליט האם בעלה, מוטל, צריך לגרש אותה. כשכידוע עפ"י ההלכה "אשת כהן שנאנסה אסורה בעלה...".

 

"זה כבוד גדול עבורי, במיוחד שהבוחרים הם מבקרים מקצועיים והאכסניה היא פסטיבל חיפה - העיר בה גדלתי", כך אמרה הערב ל-ynet יוצרת הסרט "אשת כהן", נאוה נוסן-חפץ. "מעלה הוא מוסד קטן וייחודי שזכיתי לללמוד בין המחזורים הראשונים שלו, במחזור החמישי, וצמחתי יחד איתו. סביר להניח שאם הוא לא היה קיים - לא הייתי מגיעה לקולנוע".

 

בימים אלה נמצאת נוסן-חפץ בפסק זמן מהקולנוע - "אני עם הילדים הקטנים, אוספת חומר". לדבריה, "העשייה הקולנועית נמצאת אצלי כל הזמן. אני מאמינה שלכל דבר יש את הזמן שלו וזמן העשייה שלי יגיע. אני מניחה שההכרה הערב בפסטיבל חיפה לא תיתן לי להזניח את הנושא ומאמינה שיש לי הרבה מה לתת ומאוד שמחה שזה יוצא החוצה. מבחינתי הזכות להגיד משהו לעולם דרך הסרטים - היא דבר גדול".

 

בהכנת הכתבה השתתפה מרב יודילוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשת כהן
בית הספר "מעלה"
צילום: גרשון אלינסון
מומלצים