שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראלי שהותקף ביוון: "ממש עשו בי לינץ'"
  ניק קוליוחין, בן 24 מתל-אביב, מאושפז בבית-חולים באי קוס שביוון, לאחר שקבוצת אלבנים התקיפה אותו ופצעה אותו בראשו. בשיחה עם ynet סיפר על הקריאות האנטי-ישראליות שהשמיעו התוקפים, ועל כך ש"נתקע" ביוון עד אמצע השבוע הבא, משום שהתוקפים לקחו את דרכונו ואת כל כספו. נוסף על כך הוא חושש שבינתיים ישובו התוקפים וינקמו בו, לאחר שהתלונן עליהם וזיהה אותם

  נופש סוכות רגוע בחו"ל הסתיים בתקיפה ובאשפוז. ניק קוליוחין, בן 24 מתל-אביב, נפצע בראשו ונזקק לאשפוז באי קוס ביוון, לאחר שקבוצת צעירים, ככל הנראה מאלבניה, התקיפה אותו. קוליוחין, שנסע לחופשה עם ארבעה חברים בני 24-22 מאזור המרכז ומבאר-שבע, מצא עצמו בבית-חולים כשהוא חושש מנקמת תוקפיו, ללא דרכון ובלי אפשרות לצאת מיוון עד יום שני, בגלל חופשת החג וסוף השבוע הארוך. 

   

  "היינו בבודרום ועברנו אתמול בצהריים לכמה שעות לאי קוס ביוון", סיפר אמש (ה') קוליוחין ל-ynet. "ישבנו על חוף הים, והיתה שם חבורה של אלבנים. הם התחילו לדבר ביניהם על ישראל ולהסתכל עלינו. נכנסנו למשחק כדורעף עם בנות מנורבגיה ועם כמה מהאלבנים. כשאמרתי שאני צריך ללכת, הם התחילו להגיד 'אל תלך' וקצת איימו עלי. לא הבנתי למה. 

   

  "אחרי שהלכנו מהמקום, הם רדפו אחרינו והתחילו להגיד דברים על ישראל כמו 'פאק איזראל' ו"יו אר ג'ויש'. אז התחילו קצת מכות, ובאו אנשים מהחוף והפרידו. אמרנו להם שאנחנו לא רוצים לריב, לחצנו ידיים והלכנו. אחרי עשר דקות הם עקבו אחרינו ותפסו אותנו באיזו סמטה. שאלתי מה הם רוצים, והם אפילו לא דיברו. ישר נתנו לי מכות בראש. נפלתי, קמתי וניסיתי להחזיר, הם אבל הם היו חמישה. נפלתי שוב ונתנו לי בעיטות בראש. הם ממש עשו בי לינץ'. חברים שלי ניסו להפריד ולא הצליחו, אז הם רצו לקרוא לעזרה. רכב צבאי שעבר הבריח אותם".

   

  "אני מפחד להישאר לבד" 

  ואולם צרותיו של קוליוחין לא תמו בפציעה בראשו, שגרמה לו לחוש מטושטש. "הם לקחו לי את התיק עם הדרכון, הכסף והנייד. מאתמול לא רוצים להוציא אותי מיוון - כי אין לי דרכון. בשגרירות זה סוכות, אז הם לא רוצים לתת לי היתר מיוחד. רק ביום שני ייתנו לי. המשטרה תפסה שלושה מהבחורים שתקפו אותי, והביאה אותם אלי לבית-החולים כדי שאזהה אותם. יהיה להם משפט מחר, ואצטרך להעיד שם.

   

  "אני מרגיש יותר טוב מאיך שהרגשתי אתמול. מחר אני אמור להשתחרר מבית-החולים. דיברתי עם המשפחה שלי, והם ניסו להפעיל לחץ על השגרירות שייתנו לי לצאת יותר מוקדם. בינתיים עוזרת לי סוכנת נסיעות יוונייה מטעם חברת 'השטיח המעופף'. היא מנסה לעזור לי למצוא מקום לישון בו. אני מפחד להישאר לבד. המשטרה אמורה ללוות אותי עד יום שני - אני לא יכול להסתובב פה לבד".

   

  חבריו של קוליוחין שבו אמש לישראל. לפני שעלה לטיסה ארצהּ, סיפר אחד החברים בשיחת טלפון עם ynet על חברו שנותר לבד ביוון. "הם לקחו לו את התיק עם הכסף והדרכון", סיפר החבר, חיים. "אחרי שהוא נפצע, הבנו שאנחנו לא יכולים לעלות איתו לאמבולנס. חזרנו לטורקיה, והשארנו אחד מהחבר'ה איתו.

   

  "נתנו לו את כל הכסף שיכולנו לתת לו. החבר שנשאר עם ניק הצטרף אלינו, וחוזר איתנו לארץ. דיברתי אתמול עם השגרירות. הם אמרו לנו להתקשר רק מחר ושנדבר עם הקונסולית. ניק מפספס את הטיסה היום בערב, וגם אין לו דרכון".

   

  יצוין כי אישור מעבר זמני הניתן במקרים דומים אינו מספיק הפעם ויש צורך בהנפקת דרכון חדש, משום שהטיסה לישראל אינה ישירה.

   

  ממשרד החוץ נמסר: "המשפחה נמצאת בקשר עם חדר המצב. דרכון חדש אכן יונפק ביום שני".

   

   

  בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "תפסו אותנו בסמטה". קוליוחין
  צילום רפרודוקציה: שאול גולן
  צילום: מאיר אזולאי
  האי קוס, ארכיון. למצולמים אין קשר לידיעה
  צילום: מאיר אזולאי
  מומלצים