שתף קטע נבחר

ה"תעויוט" של שלומי צדקי נגמרו בכלא

הבסיסט שלומי צדקי, שניגן עם אביב גפן, הודה והורשע בעסקת טיעון כי נהג לצלם נשים בבתיהן במצבים אינטימיים, ואף צילם עצמו מקיים יחסי מין עם נשים שונות. בית-המשפט גזר עליו 15 חודשי מאסר בפועל

בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (א') 15 חודשי מאסר בפועל, 15 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים ופיצוי של 40 אלף שקל על שלומי צדקי (37), שצילם נשים עירומות בבתיהן בעיר וכן שצילם צעירות שעמן קיים יחסי מין. צדקי, בסיסט שעובד עם אביב גפן, הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עשרות עבירות של פגיעה בפרטיות.

  

צדקי נהג במשך תקופה ארוכה לצלם נשים בביתן במצבים אינטימיים וכן צילם ב-15 הזדמנויות שונות את עצמו מקיים יחסי מין עם נשים שונות. הוא הודה בביצוע 50 עבירות של פגיעה בפרטיות, שלוש עבירות של האזנות סתר, 15 עבירות של פגיעה בפרטיות במזיד ובבעילה אסורה בהסכמה.

  

במהלך הדיון בבית המשפט טען פרקליטו של צדקי כי הוא צילם את הבחורות בגלל טראומה שעבר. הפרקליט הוסיף כי "מה שמיוחס לו הוא נכון, הוא מודע למה שהוא עושה ולזה שזה כפייתי". מהדיון עלה עוד כי מהשוטרים שהגיעו לביתו ביקש צידקי "תעזרו לי, אני חולה". הוא אף הוביל את הבלשים לכל מלאי הקלטות שבביתו ולאחר מכן יצא עם החוקרים כדי להצביע בפניהם על המקומות בהם צילם נשים שלא בידיעתן.

 

השופט חנן אפרתי כתב בגזר הדין כי התחבט לא מעט בנוגע למידת העונש. "אינני יכול להתעלם מהעובדה שמדובר ברצף של עבירות שבוצעו לאורך זמן ואשר רובן ככולן בוצעו בשנות ה-2000 - כחמש שנים אחרי שאובחן כלוקה בתסמונת פוסט-טראומתית", כתב אפרתי. 

 

בגזר הדין התייחס השופט לנסיבות חייו הקשות של צדקי. "ראוי להעביר בנסיבות אלה היגד ברור בדבר חשיבות השמירה וכיבוד זכויות היסוד של כל אזרח לפרטיות בין כותלי ביתו. לזכות זו ולפרטיות יש ערך עודף כלשהו על פני טובתו של הנאשם ונסיבות חייו", הוסיף השופט. 

  

עוד כתב אפרתי כי יש להעביר מסר מרתיע בכל הנוגע לעבירות של פגיעה בפרטיות. בית המשפט הסכים לבקשת עורכי דינו של צדקי, טליה גרידיש וששי גז, לעכב את ביצוע העונש עד לסוף החודש. כמו כן, הוא המליץ לשירות בתי הסוהר לשקול בחיוב את שיבוצו בכלא נקי מסמים עם עבריינים המרצים עונש מאסר בהרשעה הראשונה. בנוסף הוא ביקש שתינתן לצדקי תמיכה נפשית מתאימה כדי למנוע הידרדרות ופגיעה שלא לצורך בנפשו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
צדקי. תסמונת פוסט-טראומתית
צילום: ירון ברנר
מומלצים