שתף קטע נבחר

צומת תנובה בת"א נשאר בלי מתחם תנובה

הדחפורים הגיעו השבוע למתחם תנובה במפגש שבין דרך מנחם בגין ודרך נמיר והחלו להרוס את בניין המחלבה ההיסטורי שהקנה לצומת את שמו. על המתחם יוקם ככל הנראה בניין משרדים כחלק מהתוכניות העירוניות להקמת מרכז עסקים ראשי במקום

מי לא מכיר את נקודת הציון "צומת תנובה" בקרן הרחובות דרך בגין ודרך נמיר? ובכן בימים אלה נעלם הסמל הזה של העיר כשדחפורים הורסים את המתחם על המבנים שלו.

 

מבנה המחלבה המשתרע על 500 מ"ר שכבר נהרס הוא שנתן לצומת את השם אותו הוא נושא כבר מספר עשורים "צומת תנובה".

 

לפני שנתיים העבירה תנובה 30% מייצור מוצרי החלב למחלבה החדשה באלון תבור שבהקמתה השקיעה מיליארד שקל ומאז אין פעילות ייצור במתחם התל-אביבי. בחודש פברואר קיבלה תנובה לבקשתה מעיריית תל-אביב אישור הריסה לנכס. 

 

גורמים בתנובה מסרו ל-ynet כי בחברה מתכוונים למכור את השטח אך לפי שעה לא נמצא קונה ואין גם משא ומתן עם קונה פוטנציאלי. גורמים המקורבים לנושא העריכו היום כי על השטח יוקם מתחם משרדים בהתאם לתב"ע העירונית למתחם המתעתדת להקים שם מתחם עסקים ראשי. את השטחים הסמוכים רכשו שירותי בריאות כללית שצפויה גם היא ככל הנראה להקים שם בניין משרדים וחברת קרדן ישראל.

  

"מדובר בזרוע הצפונית של המע"ר התל-אביבי (מרכז עסקים ראשי)", אומר חזי ברקוביץ מהנדס העיר תל-אביב יפו, "חצי מיליון מ"ר לבנייה לתעסוקה. ה-150 אלף מ"ר הראשונים מוכרים כפרויקט עזריאלי שמעבר לכביש.

 

"מדובר בשלוחה שכלואה בין דרך בגין לנתיבי איילון שהיא מייטבית לתעסוקה - יושבת על צירים ראשיים, לא מפריעה לתושבים ולא גוררת תנועה לאזורי מגורים. אני תמה איך רק בשנת 2007 ממשיכים שם את הבנייה המאסיבית שהחלה כמגדלי עזריאלי אך מברך על כך. מדובר במקום המרכזי ביותר בעיר עם תוכניות מחוזיות מאושרות לבניית מרכז עסקים ראשי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המתחם ההיסטורי נהרס
צילום: תני גולדשטיין
מומלצים