שתף קטע נבחר

עוזר פרלמנטרי בג'ינס? לא במשכן

הכנסת אוכפת את קוד הלבוש החדש: מספר עוזרים פרלמנטריים שהגיעו בג'ינס עוכבו בכניסה למשכן. ח"כ יחימוביץ' שעוזרה נשאר בחוץ זועמת: "הגיע הזמן להפסיק להתעסק בעניינים טפלים ושוליים, אני מציעה ליו"ר הכנסת לעסוק בעניינים שבמהות ובתוכן"

הנחיות יו"ר הכנסת, דליה איציק, שלא להיכנס למשכן הכנסת בג'ינס לכנסת מעוררות סערה כבר ביום הראשון למושב. הבוקר (יום ב') עוכב בכניסה למשכן הכנסת, עמית בן צור, עוזרה הפרלמנטרי של ח"כ שלי יחימוביץ'. ומה היה חטאו של בן צור? הוא הגיע לכנסת בג'ינס. ל-ynet נודע כי עוזר פרלמנטרי נוסף שהגיע בג'ינס לכנסת לא הוכנס למשכן, ונשלח לביתו.

 

ח"כ יחימוביץ', שזעמה על כך, התקשרה למנכ"ל הכנסת ודרשה לאפשר את כניסתו של בן צור לעבודתו במשכן. לאחר שעוכב מספר דקות בכניסה הצליחה יחימוביץ' להשיג את מבוקשה ובן צור נכנס למשכן.


בן צור, סע! (צילום: אמנון מרנדה) 

 

"העוזר הפרלנמטרי שלי הוא מהעוזרים הטובים ביותר בכנסת. הוא כלכלן ואיש חינוך, ומקדיש את חייו לעבודה למען הציבור. חבר הכנסת ליצמן אף מכנה אותו 'הח"כ ה-20 של ועדת כספים'. הרעיון שלא ייתנו לו להיכנס למשכן בגלל סוג הבד ממנו עשויים מכנסיו, הוא רעיון הזוי", אומרת יחימוביץ'.

  

יחימוביץ' הביעה זעם על ההנחיות החדשות של איציק: "הגיע הזמן להפסיק להתעסק בעניינים טפלים ושוליים במשכן הכנסת, כמו סוג המכנסיים, סידורי פרחים, החלפות שטיחים, והרמות כוסית מיותרות שלרגע אפשר להתבלבל ולחשוב על פי מספרן שאנחנו נמצאים בפאב. אני מציעה ליו"ר הכנסת לעסוק בעניינים שבמהות ובתוכן. הציבור יעריך את הכנסת לא בגלל סידורי הפרחים, או מכנסי הבד, אלא בגלל עשייה רצינית ומשמעותית".  

 

בן צור עצמו סיפר: "הרגשתי שמתעסקים במכנסיים שאני לובש ולא בעבודה הרצינית על תקציב המדינה וחוק ההסדרים. אני מעדיף להתעסק במהות ולא בלבוש חיצוני". עוזר פרלמנטרי אחר, שהעדיף להישאר בעילום שם, אמר: "לפני שאוסרים עלינו לבוא בג'ינס לכנסת ראוי שחברי הכנסת עצמם לא יבואו בג'ינס. במקום להתעסק בבעיות האמיתיות של בית המחוקקים דליה איציק מתעסקת בזוטות, זה מביך".  

 

ח"כ צבי הנדל שמגיע מפעם לפעם לכנסת בג'ינס אמר ל-ynet: "מי שמגיע לכנסת צריך להיות לבוש מסודר ונקי, ולא צריך להתעסק עם סממני לבוש, שהם חלק מאופי האדם או הסביבה הטבעית ממנה הוא בא. כמו שהיו פעם שרים שהלכו עם חולצה מחוץ למכנסיים וזה היה מקובל - כך יש כאלה היום שהולכים עם ג'ינס או דמוי ג'ינס. אני לפעמים הולך עם דמוי ג'ינס, אז מה ייבדקו לי עכשיו את סוג הבד?!. דליה איציק היא אישה נחמדה ובדרך כלל רצינית ואני מציע שתחזור להיות דליה איציק האמיתית ולא מחוללת גימיקים טפשיים".

 

מנכ"ל הכנסת, אבי בלשניקוב, מסר בתגובה: "היום החל מהשעה 08:00 הייתי בכניסה הראשית לכנסת ווידאתי אישית שההנחיות שהוצאתי מבוצעות בשטח. הנהלים החדשים התקבלו בצורה ראויה בקרב ציבור המבקרים והעובדים. למעט מספר מצומצם ביותר של חריגים אכפנו את ההנחיות במלואן. סוגיית ניהול בית המחוקקים בצד המינהלי מוטלת על כתפיים ומדינת ישראל מצטרפת לשורה ארוכה של מדינות שמכבדות את עצמן ואת בית המחוקקים. אינני מתכוון להתייחס לטענות של ח"כ יחימוביץ', אך בכוונתי לאכוף באופן מלא ומוחלט את ההנחיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'ינס. תישאר בחוץ!
איציק. קוד לבוש
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים