שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קידום למח"ט שבגזרתו נחטף גלעד שליט
  אלוף-משנה אבי פלד שימש מפקד החטיבה הדרומית בעזה בעת שנחטף גלעד שליט ביוני 2006. הערב החליט הרמטכ"ל כי פלד ייזכה לקידום יוקרתי - פיקוד על חטיבת גולני. בצה"ל קיבלו את המינוי באופן חיובי, אם כי היו קצינים שציינו כי יש בו משהו צורם

  אלוף-משנה אבי פלד, מפקד החטיבה הדרומית בעזה בעת שנחטף גלעד שליט, יהיה מפקד חטיבת גולני - כך החליט הערב (יום ב') הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי. אמנם לא מדובר בקידום בדרגה, ואולם מינויו של אל"מ פלד למפקד החטיבה הסדירה היוקרתית נחשב ללא ספק הבעת אמון בקצין, ובאמירה כי נכון לקדמו חרף התקרית הקשה שהתרחשה בגזרתו ביוני 2006.

   

  בצה"ל קיבלו את המינוי באופן חיובי, אם כי היו קצינים שציינו כי יש בו משהו צורם. "אין ספק שמדובר בקצין ראוי, אבל החטיפה הייתה בסופו של דבר כישלון שסיבך לא רק את צה"ל, אלא את המדינה כולה. ספק אם נכון לקדם אותו בה בעת שהפרשה עדיין מרחפת", אמר ל-ynet מקור צבאי.

   

  עם זאת, קצינים בכירים בירכו על המינוי וציינו כי אל"מ פלד ראוי לפקד על החטיבה, בעיקר נוכח מסקנות צוות המומחים בראשות אלוף (מיל') גיורא איילנד, שבדק את חטיפת שליט, ומצא כי אין זה נכון לנקוט צעדים פיקודיים נגד המפקדים בגזרה. איילנד אמר בתום התחקיר כי "לא היה כאן זלזול או רשלנות ביחס להתרעה מצד המפקדים בשטח. כמו כן, לא היו ליקויים נורמטיביים בתפקוד הכוחות - לא ברמות הנמוכות, ולא ברמות הגבוהות. השגיאות שנעשו, גם בזמן האירוע, לא היו מהסוג הזה".

   

  אל"מ פלד אמור להחליף את מפקד חטיבת גולני הנוכחי, אל"מ תמיר ידעי, בחודשים הקרובים. התפקיד הבכיר יקנה לו בעתיד עמדה זינוק לקראת קידום לדרגת תת-אלוף. מקורות בצה"ל ציינו כי מפקד זרוע היבשה, אלוף בני גנץ, המליץ על מינויו של פלד.

   

  "כמובן שחלקו של אל"מ פלד בחטיפה נלקח בחשבון כאשר המינוי עמד על הפרק", הסביר מקור בצה"ל. "בכל דיון מסוג זה נבדק עברו של הקצין ומידת התאמתו. במקרה הזה, הנושא נשקל באופן יסודי, והוחלט כי במינוי אין סטייה מהמלצות או החלטות קודמות".

   

  מפקד אוגדת עזה בעת החטיפה, תא"ל אביב כוכבי, נכנס בימים אלה לתפקידו כראש חטיבת המבצעים במטכ"ל, ולאחר מכן יהיה מועמד מוביל לקבל דרגת אלוף. במסגרת דיון המינויים, הוחלט גם כי אל"מ מוטי ברוך, לשעבר מח"ט יהודה, ימונה למפקד חטיבת הנח"ל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גלעד שליט
  צילום: רפרודוקציה
  אל"מ אבי פלד. בקרוב מפקד גולני
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים