שתף קטע נבחר

סקירה: HOT תהיה המרוויחה העיקרית מניידות המספרים

כלכלני אי.ביאי: הניידות שתיכנס לתוקף בדצמבר צפויה לעזור ל-HOT להשיג צמיחה חדה במספר מנויי הטלפון. בזק תהיה הנפגעת העיקרית. עם זאת, הצפי הוא כי החוק לא יעורר בסופו של דבר טלטלה מהירה בענף התקשורת

חברת HOT צפויה להיות הנהנית העיקרית מחוק ניידות המספרים שייכנס לתוקף בתחילת דצמבר הקרוב. כך מעריכים כלכלני אי.בי.אי בסקירה שערכו על השלכות החוק החדש על חברות התקשורת בארץ. על פי חוק הניידות, כל מנוי של חברת טלפון יוכל לעבור חברה בתוך שלוש שעות, ולהישאר עם אותו מספר.

 

עם זאת, בסקירה מציינים הכלכלנים כי הציפיות הגבוהות של משרד התקשורת לפיהן החוק יעורר טלטלה מהירה בענף מעט מוגזמות. לפי הערכות, בסופו של דבר שיעורי הנטישה של לקוחות הסלולר יעמוד על 1.7% - מעט גבוה יותר מרמתו הנוכחית שהיא 1.3%. בתחום הטלפונייה הנייחת המצב יהיה שונה.

 

כלכלני אי.בי.אי מציינים, כי החברות הצעירות יותר בתחום כמו הוט ואינטרנט זהב, יפתחו במתקפה שיווקית כדי להגדיל נתחי שוק, בעוד שהחברות הוותיקות, כמו בזק ופלאפון, יתגוננו וישתדלו בעיקר להימנע מאיבוד נתח שוק ויצטרכו לשפוך כסף רב על כך.

 

על פי הסקירה, פעילות הטלפונייה של HOT נמצאת עדיין בחיתוליה, וזריקת עידוד שכזו צפויה לעזור לחברה להשיג צמיחה חדה במספר מנויי הטלפון. להערכת כלכלני אי.בי.אי, החברה תסיים את 2007 עם יותר מ-300 אלף מנויים, ותצליח לגייס במהלך 2008 כ-135 אלף מנויי טלפון חדשים.

 

ומי תהיה המפסידה העיקרית מהחוק? בזק. על פי הסקירה, פעילות הטלפון של בזק צפויה להיפגע כש-HOT ואינטרנט זהב צפיות לגייס מאות אלפי לקוחות על חשבונה. גם החברה הבת פלאפון צפויה להיפגע מאחר שהיא נחשבת כיום למותג החלש ביותר מבין חברות הסלולר הגדולות.

 

לגבי פרטנר, כלכלני אי.בי.אי סבורים כי בטווח הקצר היא תסבול משיעורי נטישה גבוהים, אך בסופו של דבר היא תהנה מהמהלך. זאת, מאחר שהמותג שלה הוא החזק ביותר, ותמהיל לקוחותיה כולל אחוז נמוך יחסית של לקוחות עסקיים.  גם העובדה שהחברה גייסה מספר כפול כמעט של לקוחות דור שלישי לעומת סלקום, כשלקוחות אלו התחייבו רק בחודשים האחרונים לתקופה של 36 חודשים, תעזור לחברה. לכן, סבורים הכלכלנים, פרטנר יכולה לנצל את החוק על מנת לחזק את מעמדה.

 

לגבי סלקום, בסקירה מציינים הכלכלנים כי החברה התעוררה מאוחר מדי בדור השלישי, וכי המותג סובל מנחיתות ביחס לפרטנר. גם העובדה שתמהיל לקוחותיה כולל אחוז גבוה יחסית של לקוחות עסקיים ואחוז גבוה של לקוחות פרי-פייד (תשלום מראש) עשויה להיות לה לרועץ.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים