שתף קטע נבחר

רמת-גן: באת במכנסיים? לא תכנסי לסוּפר

נשים המתגוררות ברמת-עמידר התלוננו בפני ראש העיר, צבי בר, כי השומר בסופרמרקט ברכת-הארץ ברמת עמידר מונע מהן כניסה "בגלל לבוש לא צנוע". בר הגיע למקום, אימת את התלונות ואיים לפעול לסגירתו. לאחר הפרסום ב-ynet נפגש ראש העיר עם מנכ"ל רשת השיווק והגיע עמו להבנות

כאן זה לא בני-ברק: ראש עיריית רמת-גן, צבי בר, הודיע היום (ד') כי יפעל לסגירתו של הסופר-מרקט "ברכת הארץ" ברחוב לנדרס בשכונת רמת עמידר בעיר, המונע כניסת נשים למקום בטענת "לבוש לא צנוע". כמה שעות אחרי שביקר במקום, ולאחר הפרסום ב-ynet, נועד ראש העיר עם בעל רשת השיווק, הרב מנחם כרמל, והגיע עמו לפשרה שלפיה תאושר כניסתן של נשים בלבוש לא פרובוקטיבי.

 

"אין לי בעיה שיכתבו 'הכניסה בלבוש צנוע', אך לכל דבר יש גבולות", אמר בר בצהריים, והצהיר: לא תהיה אפליה ברמת-גן. אנחנו מחפשים את הסעיף בחוק שיאפשר לנו להפסיק את הפעילות של החנות במקום".

 

במהלך הימים האחרונים נערמו על שולחנו של ראש עיריית רמת-גן, צבי בר, כמה תלונות מתושבות שכונת רמת-עמידר שכניסתן לחנות נמנעה בגלל לבושן.

  

מהתמונה שעלתה מהתלונות בעיריית רמת-גן הסתבר כי הנשים הגיעו לערוך קניות בסופר-מרקט השכונתי שנמצא במסוף האוטובוסים שברחוב לנדרס (פינת רח' התפוצות), סמוך לגבול עם בני-ברק, ועם הגעתן נמנע מהם מלהיכנס לסופר-מרקט על-ידי שומר שהוצב במקום, בגלל "לבוש לא צנוע" .

 

ראש העיר יוצא לשטח

הנשים סיפרו בעירייה כי לבשו לבוש צנוע, לחלוטין לא חושפני, ולמרות שניסו להתווכח, נשלחו בבושת פנים מהמקום. הבוקר (יום ד') החליט ראש העיר לבדוק את הטענות באופן עצמאי.

 

בר הגיע למקום (בלי הודעה מוקדמת) והמתין - עד שראה בעיניו אשה שנכנסת לסופר-מרקט בלבוש צנוע (אם כי במכנסיים ולא בחצאית) - ונהדפת החוצה בבושת פנים. לטענתו, אחד מעובדי החנות אף צעק לעברה - "את לא יהודיה". כאן התערב ראש העיר, וביקש לתהות כיצד מרשים לעצמם בעלי המקום לנהוג כך. התשובה שקיבל מהם היתה ישירה: "גם במסגד מורידים נעליים".

  

ברכת הארץ: "רק מבקשים, לא מכריחים"

הרב מנחם כרמל, מנהל רשת "ברכת הארץ", מסר בתגובה כי "הרשת מכבדת את כלל אזרחי ישראל ומאפשרת את הכניסה לכל אחד. אנחנו מבקשים להיכנס למקום בלבוש צנוע כפי שאנחנו מבקשים להיכנס לביתינו. המקום הוא מקום פרטי, אולם למרות זאת אנחנו רק מבקשים את הלקוחות לכבד את השקפתנו ולא מאלצים אותם".

 

הרב כרמל הוסיף כי "גם הקונה שהוכנסה הבוקר על ידי ראש העיר ועוזריו לחנות יצאה עם חשבון לאחר שערכה את קניותיה. החנות היא שלנו, ולא יכתיבו לנו מה לקנות בה, באיזה כשרויות ולמי".

 

בשעות הערב המוקדמות, לאחר הפרסום ב-ynet, נועד הרב כרמל עם בר והשניים סיכמו כי יוצב במקום שלט המבקש מהבאים והבאות לכבד את המקום בלבוש צנוע. עוד סוכם כי תותר כניסת נשים חילוניות בלבוש רגיל אך לא פרובוקטיבי.


פורסם לראשונה 10/10/2007 15:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"סופר" המריבה הבוקר, רמת-עמידר
ראש העיר, צבי בר. "יש גבול"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים