שתף קטע נבחר

בשביל ישראל: פדויי שבי החלו מסע בן שנה וחצי

נושאים דגל שהוכן בשבי הסורי ומסר של הזדהות עם הנעדרים והשבויים, משתתפי המסע הרגלי "ללכת שבי בשביל ישראל" יצאו אתמול לדרך

בטקס שהתקיים אתמול (ה') במוצב החרמון, צוינה ראשיתו של מסע רגלי בשבילי הארץ בו לוקחים חלק פדויי שבי. המסע, הנושא את הכותרת "ללכת שבי בשביל ישראל", יוצא לדרך לקראת יום הולדתה ה-60 של ישראל, ויסתיים באילת עם חגיגות ה-61 של המדינה. מארגני המסע, "ערים בלילה" (עמותת חיילי צה"ל שהיו בשבי האויב), ארגון נכי צה"ל ורשות הטבע והגנים, מדגישים כי הצועדים נושאים עימם מסר של הזדהות עם השבויים והנעדרים מכל מערכות ישראל.

 

בטקס הפתיחה לקחו חלק נכי צה"ל ופדויי שבי, בהם טייס הקרב אורי שחק שנפל בשבי הסורי במהלך מלחמת יום כיפור. שחק, שהניף אל מול הנוכחים דגל ישראל מאולתר שיצרו טייסים שנשבו בידי הסורים באמצעות חוטים שנפרמו מבגדיהם,

גופייה ועצמות עוף, דיבר על נפילתו בשבי. "אני מתרגש להיות במוצב החרמון 34 שנים בדיוק אחרי שנשביתי", הוא אמר. "השבוע, אחרי כל השנים הללו, ראיתי לראשונה את הדגל. בדמשק הוא נראה לנו ענק, ועכשיו הוא נראה קטן כל-כך קטן".

 

הדגל שהונף בטקס ילווה את משתתפי המסע, שיתפרס על כשנה וחצי. מדי חודש ייצאו הצועדים לשלושה ימי הליכה בקטעים נבחרים של שביל הגולן ושביל ישראל. למסע יתווספו אירועים, טקסים ומפגשים שונים, "לציון מורשת הקרב, גבורת הלוחמים ותרומתם של נכי צה"ל ופדויי השבי לתקומת העם והמדינה ב-60 שנות עצמאותה", מסכמים המארגנים.

 

  • למידע נוסף והצטרפות למסע "ללכת שבי בשביל ישראל" לחצו כאן

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנווט השבוי גלעד רגב, שחק והדגל
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים