שתף קטע נבחר

קריית גת: ראש העיר נגד משרד הפנים - ולהיפך

משרד הפנים הודיע שהשר שוקל לפטר את ראש העירייה אבירם דהרי ולמנות ועדה קרואה. דהרי פרסם מודעות ובהן קרא לאזרחים למסור מידע מפליל על חברי הועדה שחוקרת את התנהלותו. במקביל - הפיץ בעיר עדויות שנשמעו בפני הועדה ושנותרות בדרך כלל חסויות

ועדת החקירה שמונתה לבדוק את תפקוד ראש העירייה בקרית-גת, אבירם דהרי, לא תסיים ככל הנראה את עבודתה כמקובל. זאת, בשל הודעת משרד הפנים הבוקר (ו') כי השר מאיר שטרית שוקל למנות ועדה קרואה לעיר כבר בשבוע הבא, עוד בטרם התקבלו בלשכתו מסקנות ועדת החקירה שפועלת מזה שלושה חודשים.

 

בראש ועדת החקירה עומד מיכה גולדמן, שכיהן בעבר ח"כ וראש מועצת כפר תבור. גולדמן עמד בראשן של כמה ועדות דומות בעבר לבדיקת התנהלות רשויות מקומיות.

 

הודעת משרד הפנים יצאה בעקבות מה שהוגדר כ"התנהגות בלתי הולמת" מצד ראש העירייה וישיבת חירום בנושא במשרד. הצעד נעשה לאחר שהתברר כי מודעות פרסומת במקומונים היוצאים לאור בערים שבהן מתגוררים שלושה מחברי ועדת הבידקה - קראו לציבור למסור מידע על מעשי שחיתות כביכול שביצעו חברי הוועדה. במודעות פורסמה כתובת הדואר האלקטורני של ראש עיריית קריית גת.

 

במשרד הפנים טוענים שפרסום המודעות נועד לחבל בעבודת חברי ועדת הבדיקה ולהסיט את תשומת הלב והביקורת כלפי דהרי.

 

אלא שפועלו של דהרי לסיכול עבודת הוועדה לא הסתיים בכך. במשרד הפנים טוענים שראש העירייה קיבל מידי הוועדה את כל העדויות והמסמכים שנמסרו לה במסגרת עבודתה, כדי שיתכונן לשימוע היטב. הוא הפיץ את המסמכים באמצעות חוברת שחילק לחברי מועצת העיר. באופן הזה נחשפו עדויות של עובדי עירייה, מנהלי אגפים, ראשי מועצות וגופים שונים, שהיו בטוחים שדבריהם בפני הוועדה יישארו חסויים.

 

בחוברת, שדבר הפצתה עורר סערה בעיר, כתב דהרי לקוראים: "אני מציע לכם להתייעץ עם עורך דין בכל הקשור להתייחסותכם. בכל מקרה, למען הזהירות, אני ממליץ לכם לא לפנות ישירות לעדים, אלא לשלוח בקשה לוועדה לביצוע חקירת העדים".

 

בתחילת השבוע מתכוונים לרכז במשרד הפנים את כל החומר בפרשה ולהגיש תלונה במשטרה

 נגד רא העירייה בגין שיבוש חקירה, ופגיעה בחיסיון. גורמים במשרד אמרו כי הם נדהמים מההתנהלות של דהרי.

 

ועדה קרואה היא ועדה המורכבת מאנשי מקצוע שממנה שר הפנים לעמוד בראש רשות מקומית במקומה של המועצה הנבחרת. ביוני השנה הודיע שר הפנים על סיום כהונתם של ראשי המועצות של טייבה, מגדל וכפר מנדא. גם בלוד הוקמה השנה ועדה קרואה, למשך ארבע שנים, בעקבות ממצאי ועדת החקירה שקבעו שבעיות העיר רק הולכות ומחמירות.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
אבירם דהרי. החוברת הלוהטת
צילום: צפריר אביוב
מומלצים