שתף קטע נבחר

הבעלים של טיב טעם: עליתי מאשפתות ולא ישברו אותי

טיב טעם ממשיכה במלחמה. המנכ"ל: "זה היה חתול אחד על משטח אחד. כלבוטק שפכו את דמנו". הציגה תחקירן כלבוטק שפוטר שהשמיץ את שיטות העבודה של רפי גינת. הרשת הגישה גם תלונה לרשות השנייה בגין "ההתנהלות הפסולה של כלבוטק". רשת וכלבוטק: התחקיר היה מהודק ומבוסס

הנהלת טיב טעם על יועציה ועורכי דינה זימנה הבוקר סוללת עיתונאים בניסיון לקעקע את אמינותו של "תחקיר החתולים" ששודר אמש (א') בתוכנית כלבוטק. למרות הנסיונות לערער את אמינות התחקיר, הדף עורך הדין של הרשת, זאב שרף, כל ניסיון מצד העיתונאים שביקשו לקבל הוכחות לטענות.

 

אחת הטענות הראשיות שהשמיעו בשבועיים החולפים הנהלת טיב טעם ויועץ התקשורת מוטי שרף נגד כלבוטק והעומדים בראשה, הייתה כי רפי גינת

והעורך גולן יוכפז, מסרבים לבקשותיה החוזרות ונשנות להציג בפניהם את כל החומר המצולם, וכי בידם ראיות כי מדובר בתחקיר מבוים.

 

אלא שהיום התברר כי הרשת, שטוענת לחוסר שקיפות מצד כלבוטק, מסרבת אף היא לחשוף בפני העיתונאים את החומרים שלדבריה מצויים בידה ומוכיחים כי התחקיר מבוים. עו"ד שרף חזר ואמר במהלך מסיבת העיתונאים כי "מדובר בראיות משפטיות ובחומר חסוי שיוצג בבית המשפט". 

 

טענותיה של הרשת היו כי לא ניתן היה לראות בבירור בשידור התחקיר, כי משטח הבשר שבו נבר החתול אכן הגיע לרשת שיווק. עוד טוענת טיב טעם שלא ניתן להוכיחי כי המשטחים עמדו ללא קירור במשך 4-5 שעות, כפי שנטען בתחקיר, ובכלל "לא מדובר בפנים המפעל, אלא באזור של זבל שבו תמיד יש חתולים".

 

"האם מישהו מהצופים יכול לדעת שמדובר במשטח בשר?", אמר דובי שניידמן, מנכ"ל הרשת. "אולי זה ציוד שמאוחסן במפעל? אולי זה בשר להשמדה? מי יודע שזה משווק לחנויות? קיבלנו תמונה של חתולים שמסתובבים באזור הזבל. זה היה חתול אחד על משטח אחד. כלבוטק שפכו את דמנו". שניידמן, אגב, אמר כי אינו צופה פגיעה במכירות. "אנחנו מאמינים בנאמנות של הלקוחות שלנו ומאמינים שהמכירות לא יפגעו".  
  

ניתן היה להתרשם כי קובי טרייביטש, אחד מבעלי טיב טעם ומייסד החברה, אכן מאמין בצדקתו ומוכן למלחמה עקובה מדם מול רפי גינת, על מנת להוכיח אותה. וכך, במהלך מסיבת העיתונאים נכנס תחקירן כלבוטק לשעבר, דוד סולימאן, שפוטר על ידי רפי גינת לפני כשנתיים וחצי והציג את אופיו השלילי, כביכול, של גינת ואת שיטות עבודותיו.

 

לקראת סיום מסיבת העיתונאים אמר טרייביטש, כשדמעות בעיניו: "הגעתי לאן שהגעתי לאחר שעליתי מאשפתות ובניתי אימפריה. אני מעסיק 2,500 עובדים ואני לא אתן לאף אחד לשבור אותי ולקלקל לי את העסק".   

 

"התנהלות פסולה"

במקביל, טיב טעם פנתה למועצת הרשות השנייה ולזכיינית רשת, בטענה לחשד לכאורה להתנהלות פסולה מצד כלבוטק. "מטרת מכתבנו זה, הינה להביא לידיעתכם עובדות שהגיעו לידיעת מרשתנו... שיש בהן כדי לשפוך אור על דרך עבודתה של תוכנית התחקיר כלבוטק מאחורי הקלעים, ולהצביע על ראיות המעלות חשד לכאורה, כי לפחות במקרה אחד, כלבוטק גנזה בעבר והסתירה חומרי תחקיר שהיו ברשותה והציגה לציבור תוצאות תחקיר

חלקיות ומגמתיות, שעיוותו את תמונת ממצאי האמת של התחקיר שבוצע", כתב עו"ד של טיב טעם. "חשדות לכאורה אלה, חיזקו את חששה של מרשתנו, כי גם בעניינה, התחקיר שיפורסם יהיה מגמתי ושגוי, וכי רק בדיקה מראש של כל חומרי התחקיר המקוריים תסייע לה לחשוף את האמת, שבינה ובין התחקיר ששודר בעניינה, אין ולא כלום".          

 

הרקע לסיפור

כלבוטק הציגה אתמול את גרסתה באמצעות תחקיר כואב במיוחד שהציג את החתולים המסתובבים ליד הבשר של טיב טעם, המשווק לרשתות. "עכשיו התור שלנו לדבר", אמר רפי גינת והציג צילומים מזעזעים החושפים חוסר היגיינה במפעל החברה בעמק חפר.

 

בתשדיר אף הוצגו בדיקות מעבדה שנעשו על הבשר מהמפעל, שתוצאותיהן הראו כי בבשר שעמד משך מספר שעות מחוץ לקירור נמצאו חיידקי סלמונלה, ליסטריה, וקוליפורמים בכמות הגבוהה מהמותר.

 

טיב טעם ניסתה במשך שבועות רבים לערער את אמינותה של תכנית התחקירים כלבוטק ושל העומדים בראשה, רפי גינת וגולן יוכפז. הנסיונות של טיב טעם עלו כסף רב, אך אמש נראה כי הם גם עלו בתוהו.

 

לנוכח הנסיונות של טיב טעם לערער את מעמדו, לא היסס גינת ואף הציג לצופים תזכורת של תחקיר הבשר המסריח מלפני כשנה חצי. למי שבמקרה שכח.

 

אך לטיב טעם שנפגעה פעמיים מגינת אין כבר מה להפסיד במלחמה על הבית, והיום כאמור היא כינסה מסיבת עיתונאים בה המשיכה בנסיונות להציג את כלבוטק כתוכנית תחקירים לא אמינה.   

 

רשת וכלבוטק: התחקיר מדבר בעד עצמו

בכל מקרה, מרשת ומכלבוטק נמסר היום בתגובה לדברי טיב טעם, כי "הניסיונות של חברת טיב טעם, שנעשו הבוקר, להסית את הדיון ממצאי התחקיר לכיוונם של הכפשות אישיות, מצגי שווא ושימוש באינפורמציות אמינות כביכול, ראויות לכל גינוי, של כל כלי תקשורת ראוי בישראל, המכיר בחשיבותו של התחקיר העיתונאי.

 

"הציבור בישראל צפה אמש בתחקיר מהודק ומבוסס שדיבר בעד עצמו. מעבר לתמונות עצמן לא נוסיף דבר וחצי דבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טרייביטש. "לא אתן שיקלקלו את מה שבניתי"
גינת. תחקיר כואב
צילום: שרון בק
מומלצים