שתף קטע נבחר

מקיין: הנשיא הבא יהיה חייב להתעמת עם איראן

הסנאטור הרפובליקני המועמד לנשיאות ארה"ב כתב במאמר כי איראן גרעינית "תהיה מוכנה עוד יותר מאשר היום לתת חסות להתקפות טרור" ו"הנשיא הבא יהיה חייב להתעמת ישירות עם האיום". לשיטתו, הדרך לפעול מול טהרן היא סנקציות אך גם "פעולה צבאית חייבת להישאר על השולחן"

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, הסנאטור ג'ון מקיין, מבטיח להקשיח את המדיניות האמריקנית נגד איראן אם ייבחר. במאמר שפירסם היום (ב') ברבעון היוקרתי "פוריין אפיירז", קבע מקיין כי "אסור להגביל את המלחמה בטרור לארגונים שאינם מדינה" ויש להתחיל לטפל באיראן.

 

"איראן עומדת בראש מדינות העולם הנותנות חסות לטרור, היא ממשיכה במאמץ להשגת נשק גרעיני ואמצעים לשגרו", כתב הסנאטור מקיין במאמר. הוא הזהיר כי "אם איראן תחזיק במאגר גרעיני, היא תהיה מוכנה עוד יותר מאשר היום לתת חסות להתקפות טרור על אויבים גלויים, לרבות ארה"ב וישראל, או אפילו להעביר חומרים גרעיניים לאחת מרשתות הטרור, בנות בריתה".

 

ג'ון מקיין, המפגר בסקרים מול המועמדים הרפובליקנים רודי ג'וליאני ופרד תומספון, קבע כי "הנשיא הבא יהיה חייב להתעמת באופן ישיר עם האיום, והמאמץ שלו חייב להתחיל בסנקציות מדיניות וכלכליות". עם זאת, הזהיר מקיין כי "אם האו"ם לא יסכים לפעול, ארה"ב חייבת להוביל קבוצה של מדינות לאכיפת סנקציות יעילות, כגון הגבלת הייבוא האיראני של נפט מזוקק".

 

מקיין הציע גם "להפריט את מאמץ הסנקציות באמצעות מסע ציבורי לבידודה של איראן והפיכת המשטר ללא לגטימי כדי להביא לפגיעה בהשקעות במדינה". לדבריו, "למרות שפעולה צבאית אינה האופציה המועדפת, היא חייבת להישאר על השולחן. טהרן חייבת להבין שהיא אינה יכולה לנצח בעימות המכריע מול העולם".

 

מקיין הזהיר כי "בינתיים, לאור האיומים הגוברים על ישראל - מאיראן, חיזבאללה, חמאס ואחרים -  הנשיא הבא של ארה"ב חייב להמשיך במדיניות ארוכת השנים של תמיכה בישראל". הסנאטור מאריזונה הבהיר כי "הדבר כולל אספקת הציוד הצבאי הנדרש והטכנולוגיה כדי להבטיח שישראל תשמור על יתרונה האיכותי". הוא הוסיף כי "החיפוש המתעתע אחר שלום בין ישראל לפלסטינים חייב להישאר בעדיפות, אך המטרה צריכה להיות שלום אמת, כך שהחמאס חייב להיות מבודד, אפילו בשעה שארה"ב מגבירה את מחויבותה למציאת הסדר נצחי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקיין: חייבים לטפל באיראן
צילום: איי פי
מומלצים