שתף קטע נבחר

"זילבר, תוריד את הכיפה ואל תייצג אותי"

מדור חדש בקהילות: המשרשרים. והפעם, דיונים חוצי פורומים וכעוסים במיוחד על זמר הימין הקיצוני, אריאל זילבר, שמככב הקמפיין לשחרור הרוצח. והזמר המושמץ מגיב לגולשים בראיון טלפוני

גולשי הקהילות כותבים על אריאל זילבר, כוכב הקמפיין לשחרור הרוצח יגאל עמיר, ויש להם כמה מילים קשות לומר לזמר הימין הקיצוני.

 

  • הנה סקרלט, מנהלת פורום ריאליטי, שכותבת מדם ליבה הפצוע: "אריאל זילבר, כמו שכבר סיפרתי כאן בעבר , שהיה ידיד חביב ואדם מקסים, הפך לאותה מפלצת קטנה ורעלנית, שכנראה תהליך החזרה בתשובה דפק לו את המוח יותר מכל סם שקיים, אז קודם הוא העמיד למוקד את הגייז, ועכשיו אני צריכה לראות את פרצופו "המשיחי" מעל כל אמצעי תקשורת רענן, יורק לאזניי את הזבל הלא אורגני שלו, ואני רוצה למחות. אני רוצה לצעוק לכל אחד - אין לו מקום ביננו. הוא קיבל במה כי הוא זמר ידוע. לכן הוא גם צריך לאבד את הבמה הזו". בהמשך הודעתה היא פונה למרינה מקסימיליאן בלומין, זוכת כוכב נולד, ומפצירה בה לוותר על ביצוע שירו של זילבר, "ואני ראיתי ברוש".  "אנחנו, וכך גם מחנכת את ילדתי, חברה של בני אנוש, שרצו דמוקרטיה ושלטון חוק, וקיבלו אנרכיה ורצח לפרצוף. לא ניתן שזה יקרה לנו שוב. אסור לנו. עלינו להתגונן. ולכן את יגאל הרוצח עמיר צריך להשאיר לעולמי עד בכלא (שלא לדבר על איוולת האפשרות להעמדת צאצאים עם המטורפת) ואת אריאל זילבר ודומיו צריך להוקיע ולהקיא מאיתנו. אנא מרינה, ותרי על ברוש בהופעות, לא לכבוד הוא לך".

 

 

 

  • באותו דיון קוראת הגולשת "אליאור4" להחרים את הזמר ולהציף את תחנות הרדיו במיילים כדי לא לשדרו. בהמשך השרשור שואל הגולש "יוסריאן" על סוגיית שירתו של זילבר, האם אפשר להקשיב לה עכשיו: "ולמי שטוענת שהיא בעד שלום אבל לא מפריע לה לשבת ביציע שבו השירה המרכזית היא מוות לערבים... מה אגיד? נפלא מבינתי! אולי גם על הופעה של אריאל זילבר אפשר לדבר? אחלה דיסק הוא הוציא עכשיו! מומלץ ל"קומץ"! "

 

  • הגולשת טייני לאב מפורום "הצעקה האחרונה", הסתפקה בתגובה קצרה יותר. "זילבר, היא פונה אליו, תוריד את הכיפה מהראש ובבקשה אל תייצג אותי", היא קוראת לזמר.

 

  • וגם לגיל הזהב יש מה לומר לזמר שגייס את שירתו לטובת משפחת הרוצח. ובפורום סבא וסבתא כותבת "רונית103", : "עכשיו בראיון עם אריאל זילבר עם ניסים משעל הוא אומר במפורש שיש לו ספקות כמו לעוד הרבה אנשים במדינה הזאת שבעצם לא יגאל עמיר רצח את רבין... זה מה שנקרא "תיאוריית הקונספירצייה" שהימין הקיצוני המציאו ....והם עשו סרט עכשיו שהראו אתמול קטעים ממנו בטלויזייה שאני ביכלל לא מבינה איך נותנים להם במה ברשות השידור.מה להגיד. 

 

  • ולבסוף, אנקדוטה רכילותית שתורמת "סקרלט", שפתחה את המדור הזה:  "לפני 24 שנה", היא מגלה, "גרתי עם שותף ברמת אביב ואריאל זילבר שרץ בביתי בביקוריו את חברו הטוב, שותפי לדירה. הוא היה חמוד, צנוע, מוכשר וסמולני. ואכן, בביתי נכתב השיר "אני שוכב לי על הגב" ! כששותפי היה התורם העיקרי להלחנה ולא אריאל זילבר! ".

 

אריאל זילבר מגיב: "עמיר הוא הנשק של השמאל"

 

אריאל זילבר מקשיב לכל הדברים הקשים שהוטחו בו ומגיב בזחיחות אופיינית: "זה פשוט עיוורון, מה אני אגיד לך. לא רואים את מה שקורה לפני עיניהם, אבל בסדר זכותם. כל אחד מותר לו להיות מה שהוא רוצה".

 

אתה לא מפחד לאבד קהל?

הפחדים הם ממני והלאה, אני מקבל את הדין, אם הם לא רוצים לשמוע, לא רוצים. אולי אנשים לא מבינים מה אמרתי ומה הם שמעו, כי ההסתה הזו עוברת כל גבול. אני לא רוצה להתנצל על שום דבר שאמרתי. פשוט אמרתי שמגיע לו אותו עונש, אותו יחס כמו כל רוצח אחר. אמרתי שכל העמותות שיש לזכויות האזרח, לעמיר אין כלום ואף אחד לא מגן על הזכויות שלו. הגיע הזמן שנהיה אנושיים ולא נתייחס רק לרגש שלנו. הרגש כועס מאוד, אבל יכול מאוד להיות שהוא לא רצח, השופטים טועים לפעמים. לפי הסטטיסטיקה 30 אחוז יושבים בכלא על לא עוול בכפם. לא לקבור אותו בחיים, ולפי דעתי זה משהו פוליטי. עמיר הוא הקרדום לחפור בו את הימין. כל אחד עם כיפה מסוכן למדינה.

 

אז אתה מאמין שהוא לא אשם ברצח?

 

אני בטח שמאמין שאולי הוא לא עשה את זה, ברמה של בתי המשפט היום, בטח שיכול להיות, בתי המשפט מושפעים מדעת הקהל. אז מה אם ראו אותו בטלוויזיה! יכול להיות שהוא עצמו לא יודע שהוא לא רצח. יכול להיות שהוא חושב שהוא רצח והוא לא רצח. למה אף אחד לא מדבר על הכדור שלא היה שם. למה? מה קרה? אנשים מפחדים מהאמת? עמיר הוא הנשק של השמאל, החונטה השולטת פה. אני נגד דמוקרטיה? אני בעד אנרכיה? מה פתאום, אבל דמוקרטיה לכולם, לא רק לשמאל".

 

 

 


פורסם לראשונה 23/10/2007 14:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זילבר בהפגנת ימין אופיינית נגד אלוף פיקוד מרכז
צילום: ניב קלדרון
צילום: אפי שריר
זילבר בהתנתקות
צילום: אפי שריר
מומלצים