שתף קטע נבחר

ברק אישר: אספקת החשמל לרצועה תשובש

גורמי ביטחון הסבירו כי לא מדובר בצעדי ענישה, אלא ביישום תהליך ההתנתקות ההדרגתית של ישראל מרצועת עזה, בעקבות השתלטות החמאס. זרם החשמל לא ינותק בכל מקרה של ירי קסאם. זמן קצר לאחר אישור ההחלטה נחתה רקטת קסאם סמוך לשדרות

התגובה הישראלית לקסאם: שר הביטחון, אהוד ברק, אישר היום (ה') בתום הערכת מצב את המלצות מערכת הביטחון להטלת הגבלות שלטוניות על רצועת עזה. עם זאת, טרם נקבע מתי וכיצד ייושמו המגבלות, במסגרתן תשובש בין היתר אספקת החשמל לרצועה. זמן קצר לאחר אישור ההחלטה נחתה רקטת קסאם סמוך לשדרות.

 

בדיון הערכת מצב שהתקיים בקרייה בתל-אביב אושרו שורה נוספת של המלצות, שעניינן הגבלות

שלטוניות על רצועת עזה במסגרת החלטת הקבינט שהכריזה על הרצועה כישות עוינת.

 

גורמי ביטחון הסבירו כי לא מדובר בצעדי ענישה, אלא ביישום תהליך ההתנתקות ההדרגתית של ישראל מרצועת עזה, בעקבות השתלטות החמאס. במסגרת החלטות אלה אין כוונה לנתק את החשמל על כל ירי של רקטות קסאם, אולם הוחלט לבצע הפחתה הדרגתית של התלות בין ישראל לרצועה כדי שהחשמל שאכן יועבר ישמש את האוכלוסייה הפלסטינית, ולא עבור הטרור.

 

במסגרת ההחלטות תצומצם גם מעבר סחורות לתוך רצועת עזה. עם זאת גם בהיבטים אלה אין כל כוונה לבצע פגיעה באוכלוסייה האזרחית, אלא ליצור לחץ על שלטון החמאס. יש לציין כי צעדים אלה לכשיתבצעו בפועל, עשויים להיתקל בביקורת מצד ארגונים בינלאומיים והקהילה הבינלאומית, ולכן במערכת הביטחון ייבחנו כל פעולה שתיעשה בצורה מקיפה.

 

שר הביטחון התייחס במהלך הערכת המצב גם לפעולות שמבצעים כוחות צה"ל ברצועת עזה ויהודה ושומרון, פעולות שעיקרן סיכול פיגועי טרור. הוא שיבח את כוחות הביטחון על מאמציהם. דבר שמביא לדבריו את היכולת לקיים חיים סבירים בישראל. עם זאת ציין ברק כי לפעמים ישנן גם הצלחות לצד השני ויש לפעול על מנת לצמצם אותן ככל שניתן.

 

בהכנת הידיעה השתתף שמוליק חדד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים