שתף קטע נבחר

סוריה לאו"ם: ישראל עקרה עצי דובדבן בגולן

הממשל בדמשק שיגר שני מכתבים לאו"ם, בהם טען שישראל עוקרת עצי דובדבן ברמת הגולן ומפרה בכך חוקים בינלאומיים והומניטריים. לטענת הסורים, הפעולה נועדה כדי לגרום לתושבי האזור לעזוב את אדמותיהם, מה שיאפשר לצבא להשתלט על השטח

סוריה התלוננה בפני האו"ם כי ישראל עוקרת עצי דובדבן סמוך לשטח בין שתי המדינות ברמת הגולן, ועוברת בכך על החוק הבינלאומי. כך דיווחה סוכנות הידיעות הסורית סאנ"א.

 

על פי הדיווח, הממשל בדמשק שיגר לאחרונה שני מכתבים רישמיים למזכ"ל האו"ם, באן קי מון, ולנשיא העצרת הכללית של האו"ם ובהם דרישה כי הארגון יפעל ל"הפסקת הפעולות הישראליות בשטח הסורי הכבוש", הכוללות לטענתם גם עקירה של עצי דובדבן סמוך לגבול. "הפעולות שכוחות הכיבוש הישראלים מבצעים ברמת הגולן מהווים הפרה של החוק הבינלאומי ושל החוקים ההומניטריים", נכתב בשני המכתבים שנשלחו.

 

לטענת הסורים, ישראל עקרה לאחרונה עצי דובדבן השייכים למטע הנמצא בבעלותו של תושב מג'דל שמס, סלים אווידאת. במכתבים ששוגרו לאו"ם נכתב כי מדובר בצעדים "בלתי חוקיים ובלתי אנושיים", והם נוגדים לחלוטין את הזכויות הכלכליות, הסוציאליות והתרבותיות של תושבי האזור. בנוסף, פירטו הסורים את הפעולות השונות שלטענתם מבצעת ישראל בשטח הגולן ובאזור הגבול, ומהוות לדבריהם "פשע". לדבריהם, עקירת עצי הדובדבן נועדה כדי לפגוע בתושבים הסורים המתגוררים באזור ולגרום להם לעזוב את בתיהם כדי שהצבא הישראלי יוכל להשתלט על השטח.

 

"החוק הבינלאומי אוסר על חשיפה של שטחים אזרחים באמצעות פינויים, ומטיל על כוחות הכיבוש את האחריות להבטיח את השמירה על האדמות הללו", נכתב בפנייה. 

 

סוריה ממשיכה לפרסם הודעות בגנות ישראל ולצאת נגד השליטה הישראלית בגולן. מוקדם יותר השבוע הודיע נשיא סוריה, בשאר אסד, כי החליט להעניק תעודות זהות לדרוזים המתגוררים ברמת הגולן.

 הוראה זו נועדה לבטא את נחישותו של הנשיא אסד המבקש "להדגיש את זיקתם של התושבים הסורים בגולן הכבוש למולדת האם-סוריה, ואת דחייתם את הזהות הישראלית".

 

על פי דיווחי הממשל בדמשק, "הנחייה זו באה במסגרת הניסיונות להקל על הסבל של בני עמנו כתוצאה ממסע ההטרדות היומיומי לו הם נתונים מצד שלטונות הכיבוש הישראלי, וכן מההפרות שמבצעת ישראל נגד החוק הבינלאומי". גם מפקד צבא סוריה, הגנרל עלי חביב, הצהיר כי סוריה לא תוותר על אדמותיה הכבושות. "סוריה לעולם לא תוותר על זכותה להשיב את אדמתה הכבושה", אמר הגנרל הסורי בטקס סיום קורס טיס בעיר חאלב. "כפי שהדגיש הנשיא בשאר אסד, סוריה מעוניינת בהשבת כל זכויותיה - ובכלל זה בהשבת כל אדמתה וריבונותה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים