שתף קטע נבחר

נפטר הנס שטרן, בעלי אימפריית התכשיטים ה. שטרן

שטרן מת הלילה בבית חולים בברזיל, בגיל 85. שטרן, שהיגר עם משפחתו לברזיל בגרמניה עם פרוץ מלחמת העולם השנייה, הקים את העסק בשנת 1943, עם הון התחלתי של 200 דולר

הנס שטרן, ראש אימפריית התכשיטים "ה. שטרן", מת הלילה בבית חולים בברזיל בגיל 85. שטרן, שנולד בגרמניה בשנת 1922, היגר לברזיל ערב פרוץ מלחמת העולם השנייה עם משפחתו, שם הקים חברה לסחר באבני חן. 

 

לאחר שהיגרו לברזיל הנס שטרן קיבל עבודה כמדפיס על מכונת כתיבה במשרדי חברת אבנים טובות, שעסקה ברכישה, חיתוך ומכירת אבנים יקרות ויהלומים. 

 

בעבודתו בחברה החל שטרן להתמחות באבנים, מאוצרות המכרות של ברזיל. בטרם מלאו לו 20 הוא הפך לקניין, הרוכש עבור החברה את האבנים ויהלומי הגלם. בשנת 1943, כשהוא בן 21, הקים שטרן חברה קטנה הרוכשת בקונסיגנציה (הספק מקבל את התשלום רק אחרי שהמוצר נמכר) מלטשת ומוכרת אבני גלם. ההון ההתחלתי של החברה היה 200 דולר.  

 

בשנת 1951 התרחשה פריצת דרך בעסקי שטרן כאשר רודן ניקרגואה, אנסטסיו סומוזו, הזמין אצלו מחרוזת אבני אקוואמרין ב-20 אלף דולר. במקביל נבנה המוניטין של שטרן כיצרן תכשיטים מאבני אקוואמרין, אמתיסטים, טורמלינים, אבני טופז, אמרלדים (אבני ברקת) ואבני סיטרין - כולן מברזיל. בהמשך התרחבה החברה לייצור תכשיטים משולבים מיהלומים, פנינים ואבנים מהמזרח הרחוק.

 

כיום מונה חברת ה.שטרן 170 חנויות ב-26 מדינות (יותר מ-30 סניפים בישראל), כולן בבעלותו. התכשיטים שלו הם שם דבר בעולם, וניתן לראותם על מפורסמים רבים שעונדים אותם, בכל רחבי העולם. החברה שולטת על כל שלבי הייצור של התכשיטים: החל בכריית אבני החן, ליטושם, עיצוב התכשיט, ייצורו ומכירתו לצרכן הסופי.

 

הנס שטרן הותיר אחריו אישה וארבעה בנים, כשאחד מהם, רוברטו, מכהן כמנכ"ל הרשת.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חנות של ה. שטרן. אימפריה עולמית
מומלצים