שתף קטע נבחר

שרת החינוך: בינתיים, הושעו צווי המניעה

בתום ישיבת הממשלה סיפקה שרת החינוך גזר ומקל: נעשה מאמץ להגיע להסכמה עם המורים השובתים, אמרה - אך הזהירה: "אם לא נצליח, הרי שבמהלך השבוע הזה נוציא את צווי המניעה". על איומי המורים: ,איני חוששת שתהיה התפטרות המונית"

"אני לא בעד הוצאת צווי מניעה. השעינו את הוצאת הצווים מתוך רצון להגיע להסכמה". הדוברת היא שרת החינוך, יולי תמיר, ששוחחה אחר הצהריים (יום א') עם כתבים בתום ישיבת הממשלה, בעקבות השביתה המתמשכת של ארגון המורים העל-יסודיים.

 

לפני ישיבת הממשלה אמר שר תחבורה, שאול מופז, שאסור להוציא צווי מניעה למורים. תמיר אמרה כי אם המשא ומתן לא יביא תוצאות ייתכן שיוצאו צווי מניעה בעוד כמה ימים. שרת החינוך: "במהלך השבוע הזה נעשה עוד מאמץ להגיע להסכמה. אם לא נצליח, הרי שבמהלך השבוע הזה נוציא את צווי המניעה למורים נגד השביתה. אני לא חושבת שתהיה הצטרפות המונית של מורים שיתפטרו כפי שאיימו. אנו כממשלה צריכים לעשות שני מהלכים, להעלות שכר ולשמור על ראייה משקית כוללת. אנו חייבים לשקלל את שתי התועלות האלה. אני חושבת שאנחנו עושים את זה נכון. אנו צריכים מהלך כולל מערכתי ולא רק תוספת שכר".

 

ביום ה-17 לשביתת המורים קראה שרת החינוך פעם נוספת למורים לחזור לבתי הספר. "אנו עומדים ערב בחינות בגרות חורף, 80 אלף תלמידים צריכים לעבור בחינות. עם כל הכבוד למאבק, עלינו לדאוג שלא יהיה ילד במדינת ישראל שייפגע מכך. הדרך שלהם להשלים אחר כך את הלימודים היא מאוד קשה", אמרה תמיר.

 

לגבי תביעות המורים, אמרה שרת החינוך: "התביעה מצד ארגון המורים העל יסודיים הוא תוספת שכר מיידית לכלל המורים בסך 15 אחוזים, ללא כניסה לרפורמה. לנו היתה כוונה לא רק לדון בשכר, אלא על דרך ואופן הלימוד. מדובר בתוספת של כמיליארד שקל לשכר, מעבר למיליארד וחצי שקיבלנו כהשלמה כבר לשכר המורים. דבר זה עלול למוטט הסכמי שכר אחרים במשק. הכסף ישנו, אבל צריך להביאו בתהליך של רפורמה ושינוי במערכת החינוך, אין כוונה ליצור סדקים משקיים. אנחנו הקצנו לרפורמה לעל יסודיים כמליארד ו-300 מליון שקלים".

 

השרה תמיר הזכירה גם את הרפורמה "אופק חדש" שנחתמה עם הסתדרות המורים, ואת עליית השכר שלה זכו המורים החותמים. היא הביעה תקווה כי הסכם דומה ייחתם גם עם ארגון המורים. "היינו מאוד רוצים שארגון המורים יחזור לשולחן הדיונים", אמרה. "אנחנו לא יכולים לשבור את מסגרות הסכמי השכר אך אנחנו מוכנים ללכת לקראתם כברת דרך לא קטנה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. צווים? אולי בעוד כמה ימים
צילום: ירון ברנר
מומלצים