שתף קטע נבחר

חייל מילואים נהרג בקרב ליד מעבר סופה

כוח צה"ל פעל בתוך שטח הרצועה, כקילומטר מגדר הביטחון, ונתקל בחוליית מחבלים. בחילופי האש, שנמשכו דקות ארוכות, נפצע רב-סמל ראשון אהוד אפרתי - ומת מפצעיו בבית החולים. בקרב אחר, ליד בית חנון, נפצע קשה חייל. בקרב נהרג גם פעיל חמאס

חייל צה"ל במילואים, רב-סמל ראשון אהוד אפרתי, בן 34 ממושב בית-יהושע, נהרג הלילה (יום ב') בחילופי אש עם מחבלים בדרום רצועת עזה, סמוך למעבר סופה. בקרב אחר, בעיירה בית חנון, נפצע חייל באורח קשה - כך נמסר בצהריים לפרסום. בתקרית בדרום הרצועה נהרג פעיל חמאס ואחר נפצע. שני חיילי מילואים נוספים נפצעו באורח קל.

 

הקרב התרחש לאחר חצות, במסגרת הפעילות המבצעית שמבצע גדוד המילואים של סיירת הצנחנים בשבועות האחרונים בתוך השטח הפלסטיני, במרחק של כקילומטר מגדר הביטחון. מתחקיר ראשוני עולה, כי במהלך הפעילות נתקלו החיילים בחוליית מחבלים ובמקום התפתחו חילופי אש שנמשכו דקות ארוכות. במהלך הקרב התפוצץ רימון, וככל הנראה מדובר ברימון שהיה באפוד של אפרתי. רס"ר אפרתי, אב לשלושה - בני 3, 4 ו-5 - נפצע קשה ופונה באמצעות מסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם מת מפצעיו.

 

בקרב אחר, בעיירה בית חנון, נפצע קשה חייל צה"ל. כוחות גולני, שריון והנדסה פעלו באזור העיירה וביצעו סריקות אחר מחבלים ותשתיות טרור. במקום התפתחו כמה תקריות ירי ובחילופי האש נפגע החייל, מחטיבת גולני, לאחר שטיל נ"ט נורה לעבר מבנה בו שהה. חיל-האוויר תקף בתגובה חוליית חמושים שזוהתה בסמוך. לטענת הפלסטינים, בחילופי האש נהרגו, אחמד זענין, תושב בית חנון, ואזרח נוסף. גורמים בצה"ל הזהירו כי "מכל מקום שממנו תופנה אש לעבר חיילי צה"ל, החיילים ישיבו אש. אם במקום ישנם אזרחים, האחריות תחול על ארגוני הטרור". 


צילום: אי.אף.פי

 

בפיקוד הדרום מדווחים לאחרונה על התנגדות משמעותית יותר מצד המחבלים, כפועל יוצא מהתעצמות החמאס. "זה בא לידי ביטוי בחוליות טרור מאומנות ומצוידות יותר", אמר גורם צבאי, "אם לא נהיה בפנים ונחשוף מנהרה, נגלה אותה יום אחד בשטח ישראל - וזה יהיה מאוחר יותר". הגורם הצבאי סיפר ל-ynet על אופי הפעולות: "מדובר בעשרות מבצעים קטנים בהיקפים שונים, שטומנים בחובם סיכון לא מועט לכוחות הפועלים".

 

רק אתמול סגר צה"ל את מעבר סופה במסגרת ההגבלות השלטוניות שהוטלו על ממשלת חמאס. ואולם, השיקולים המרכזיים בסגירת המעבר, ששימש להעברת סחורות לרצועה, היו ביטחוניים, לאחר שגורמי מודיעין הצביעו על התארגנויות טרור באזור שמבקשות לבצע פיגוע.

 

לפני כשבועיים אירע פיצוץ מסתורי בבית פלסטיני סמוך למעבר וההערכה היא,

 כי מדובר ב"תאונת עבודה" של מחבלים שהתכוונו לבצע פיגוע נגד חיילים במעבר. "הפעילות שלנו מקיפה את כל הרצועה", אומר גורם צבאי, "מטבע הדברים, ישנם אזורים שנחשבים לבעייתים יותר, בהם ישנו ריכוז גבוה של מחבלים. זה רק מוכיח שאם לא נפעל בתוך הרצועה, נמצא עצמנו מנסים להדוף את הפיגועים בתוך ישראל".

 

גדוד המילואים של סיירת הצנחנים אמור לסיים ביום רביעי שלושה שבועות של פעילות מבצעית בדרום רצועת עזה, במהלכה הרגו שלושה מחבלים. בפיקוד דרום שיבחו את פעילות הגדוד: "החיילים האלה הוכיחו רצינות וניסיון מבצעי, זה רק מחזק את חשיבות מערך המילואים ועוצמתו", אמרו.

 

זהו ההרוג השלישי השנה לצה"ל ברצועת עזה. לפני עשרה ימים נהרג ברצועה בן כובני ז"ל, חייל בחטיבת גולני. ביולי השנה נהרג ארבל רייך ז"ל בחילופי אש עם מחבלים.

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אב לשלושה. אפרתי
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
בכניסה לרצועה
צילום: רויטרס
חוזר מליל קרב
צילום: רויטרס
מומלצים