שתף קטע נבחר

ח"כים: שיתפטר - אבל לא בגלל סרטן

בכנסת בירכו את ראש הממשלה על אומץ לבו הציבורי ועל השקיפות שנקט, כשהודיע על הגידול הסרטני בגופו. ח"כ ד"ר אריה אלדד: זה לא אמור להפריע לו לתפקד. גם ברשות הפלסטינית מאחלים החלמה מהירה "כדי להביא לסיום הסכסוך"

חברי הכנסת מיהרו היום (ב') לברך את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ולאחל לו רפואה שלמה, בעקבות מסיבת העיתונאים שכינס, בה הודיע על גילוי סימנים ראשונים בגופו לסרטן הערמונית.

 

יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, אמר בפתח ישיבת סיעתו כי שוחח עם אהוד אולמרט ואיחל לו החלמה מהירה. "יש בינינו חילוקי דעות, אך בעניין האנושי הזה אנו מאוחדים", אמר, "איחלתי לראש הממשלה שיעבור זאת במהרה". גם שר הביטחון, אהוד ברק, איחל החלמה מהירה לראש הממשלה.

 

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי-מפד"ל), רופא במקצועו, אמר כי "אולמרט לא צריך להתפטר בגלל הגידול". לדבריו, "לא מדובר במחלה שאמורה להפריע לו לשמש כראש ממשלה. הגידול לא צריך להפריע לו לתפקד. מדובר בגידול לא אלים". ואולם, אלדד סבור כי ראש הממשלה צריך להתפטר בשל נסיבות אחרות: "הוא צריך להתפטר לא בגלל הגידול - אלא למרות הגידול, בגלל כשלים אחרים בתפקודו", אמר.

 

ח"כ אחמד טיבי, גם הוא רופא, בירך את אולמרט ואמר: "ראש הממשלה נהג כראוי וגילה לציבור את מחלתו, למרות היעדרו של חוק מחייב". לדבריו, התייצבותו של אולמרט מול הציבור היא אומץ וחובה ציבורית. אחדים ממנהיגי העולם סבלו ממחלה דומה וחלקם עדיין בתפקיד".

 

אולמרט מסר במסיבת העיתונאים, כי "זהו גידול מיקרוסקופי נטול גרורות, שניתן להסירו בטיפול קצר", וכי יהיה כשיר לתפקד באופן מלא לפני הטיפול ולאחריו". לדבריו, אף שאין הוא מחויב לעשות זאת, הוא מוצא לנכון למסור לציבור מידע מדויק על מצבו.

 

ח"כ רן כהן (מרצ) בירך את ראש הממשלה על שיתוף הציבור במצבו ועל השקיפות. "אין צורך שראש ממשלה יתפטר בשל מצבו", אמר, "אולם חובה עליו להתפטר בגין מלחמת לבנון ופרשיות השחיתות בהן הוא מעורב".

 

גם יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ מנחם בן ששון (קדימה), סבור כי אולמרט יכול להמשיך בתפקידו למרות המחלה. "אני משבח את ראש הממשלה על היוזמה שנקט, על השקיפות המלאה, תקינות ההליך ועוז הרוח", אמר, "אני מאחל כי הטיפול יסתיים בהחלמה מהירה, בדומה לרוב הטיפולים במקרים מהסוג הזה ומביע אמון מלא בהמשך תפקודו של ראש הממשלה".

 

השרה רוחמה אברהם בלילא (קדימה) אמרה כי "שאלת תפקודו של ראש הממשלה אינה על הפרק, ולכן על האופוזיציה לגלות איפוק ולא להפוך את הנושא לכלי ניגוח פוליטי. אני מאחלת לו החלמה מהירה".

 

יו"ר סיעת האיחוד הלאומי-מפד"ל, ח"כ אורי אריאל, בירך אולמרט על אומץ לבו הציבורי.

 "אנו מתפללים לשלומו ומאחלים לו רפואה שלמה", אמר.

 

גם ברשות הפלסטינית הגיבו להודעתו של אולמרט. סאיב עריקאת, החבר בצוות המשא ומתן הפלסטיני, שיגר איחולי החלמה מהירה לאולמרט. "אנו מאחלים לו החלמה מהירה", אמר, "ומקווים להמשיך את שיתוף הפעולה עמו לקראת פתרון שתי המדינות, שיביא לסיום הכיבוש הישראלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. עניין אנושי
צילום: יואב גלאי
צילום: גבי מנשה
אלדד. "הגידול לא מפריע"
צילום: גבי מנשה
כהן. בירך על השקיפות
צילום: עופר עמרם
מומלצים