שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כביש 471 נפתח - מחלף אלוף שדה הפך לפקק
  הכביש החדש אמור להקל על התנועה בין פתח-תקווה לתל-אביב, אך בינתיים עומס התנועה באלוף שדה גדל בצורה משמעותית. מע"צ: מדובר בפקקים זמניים

  הדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות: כביש 471 החדש, שנועד לקצר את זמן הנסיעה מפתח-תקווה לתל־אביב, יצר עומס תנועה עצום בצומת אלוף שדה. הסיבה: פעילות מערכת הרמזורים במחלף, שלא ערוכה עדיין לקלוט את העומס הנוסף של כלי רכב המבקשים לפנות מרחוב אלוף שדה לעבר בר אילן, כדי להשתמש בכביש החדש.

   

  כביש ‭,471‬ המחבר בין כביש 6 לכביש 4 (מתחיל בצומת בר אילן ומגיע לרחוב זרובבל בפ"ת‭,(‬ לא הושלם סופית אך נפתח רשמית לתנועה בסוף השבוע האחרון. בינתיים, בשעות העומס נוצר פקק תנועה אדיר במחלף אלוף שדה, שהיה גם קודם אחד הצמתים העמוסים בגוש דן.


  כביש מכבית נפתח - אלוף שדה נסתם (צילום ארכיון: עופר עמרם)

   

  הסיבה לכך היא, ככל הנראה, פעילות מערכת הרמזורים במחלף, שלא ערוכה לקלוט את העומס הנוסף של כלי רכב המבקשים לפנות מרחוב אלוף שדה לעבר בר אילן, כדי להשתמש בכביש החדש. זמן ההמתנה עד שחוצים את הרמזור מגיע לעתים ל-20 דקות.

   

  לאחר השלמתו הסופית, צפוי כביש מכבית לשפר משמעותית את התחבורה באזור גוש דן, והוא אמור להתחבר לצומת נחשון בכביש ‭.6‬ אורך הכביש שכבר נפתח הוא כ-5 קילומטרים, ואורכו הסופי יעמוד על כ-9 ק"מ. במסגרת העבודות להקמתו נכרתה מנהרה באורך 400 מטר, והוקמו שני גשרים. חלק מהכביש משוקע בעומק של כ-20 מטר, על מנת לצמצם את ההפרעה ליישובים הסמוכים.

   

  מהחברה הלאומית לדרכים (מע"צ) נמסר בתגובה: "הפקקים לאחר פתיחת כל כביש חדש זמניים בלבד, ונובעים מהזמן הדרוש לנהגים להתמצא ולהתרגל לכביש

  חדש. כביש 471 (מכבית) מיועד להפחית את נפח התנועה בכבישים הקיימים, ומתגובות של ראשי הערים הנהנים מפתיחת מכבית עולה כי נפח התנועה בצירים הקיימים דווקא ירד הודות למכבית. במקביל, יבדקו מהנדסי התנועה מטעם החברה הלאומית לדרכים את הטענות כבר בימים הקרובים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מע"צ: המצב זמני
  צילום: לאוניד סוסקין, מעצ
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים