שתף קטע נבחר

הצעת חוק: רק 80 ח"כים יוכלו לשנות את שטח י-ם

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, הגיש הצעת חוק לתיקון חוק-יסוד ירושלים בירת ישראל, במסגרתו הוא מציע לחייב רוב מיוחס לכל הצעה לשינוי בגבולותיה של העיר. "ויתור על חלקים מירושלים יהפוך אותה מבירת ישראל המאוחדת לבירת הטרור של המזרח-התיכון", הסביר

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, הגיש היום הצעת חוק לתיקון חוק-יסוד: ירושלים בירת ישראל, המחייב קיומו של רוב מיוחס לכל שינוי בגבולות העיר. בהצעת החוק מציע סער כי כל החלטה באשר לשטחה של העיר תחייב רוב של 80 חברי כנסת. זאת במקום רוב של 61 קולות הקבוע היום בחוק.

 

הצעתו של ח"כ סער באה על רקע ההצעות השונות שנשמעות לאחרונה בעניין חלוקת ירושלים, כחלק מקידום ההסכמים עם הרשות הפלסטינית. לאחרונה אף רמז המשנה לראש הממשלה, השר חיים רמון, כי בוועידת אנאפוליס שתיערך בנובמבר ידונו הצדדים גם בחלוקתה של ירושלים.

 

סער מסביר כי במצב הקיים, החוק מגדיר את שטח תחום ירושלים כפי שנקבע ב-28 ביוני 1967 וקובע איסור על העברת סמכויות המתייחסות לירושלים לכל גורם זר, מדיני או שלטוני.

 

לדבריו, מטרת הצעת החוק היא לבצר את אחדותה של ירושלים, הבטחת עתידה ושמירה על ביטחון תושביה.

 

"לירושלים מעמד ומשמעות היסטורית מיוחדים לעם היהודי ומחויבות של דורות לשלמותה", אמר ח"כ סער.

 

"כשיש סימנים שיש המבקשים לערער על מוסכמות היסוד שבבסיס קיומנו הלאומי, על הכנסת לעשות מעשה שימנע כל פגיעה בבירת ישראל. ויתור על חלק כלשהו מירושלים מחייב, אפוא, רוב מיוחס ולא רוב מזדמן", אמר.

 

סער ציין עוד כי לחוק גם תכלית ביטחונית: "ויתור על חלקים מירושלים יהפוך את ירושלים מבירת ישראל המאוחדת לבירת הטרור של המזרח-התיכון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"למנוע פגיעה". סער
צילום: גיל יוחנן
מומלצים