שתף קטע נבחר

ת"א: אופנוען ירה צרור ליד מועדון - שניים נרצחו

"תגידו לנו רק אם הוא חי או מת", התחננו קרובי משפחתו של מאבטח במועדון ה"נַייט" שבמתחם יד חרוצים - אבל זה כבר היה מאוחר. אחר חצות הוא וגבר נוסף נורו למוות, כשאופנוען לבוש שחור פתח באש - ונעלם. עוד ארבעה בני-אדם נפצעו, אחד מהם באורח קשה. במחוז תל-אביב מעריכים שהרקע פלילי, ומונים סטטיסטיקה עגומה: רצח רביעי בתוך ארבעה ימים

ברגע אחד הפך מתחם יד חרוצים בתל-אביב לזירת קרב. קצת אחרי חצות (יום ג') נפתחה אש ליד מועדון "נַייט" (ה"דום" לשעבר). צעיר בן 33, בעל חברת אבטחה גדולה העובד כמאבטח במועדון, נפגע ומת במקום. גבר נוסף בן 52, ככל הנראה בעליו של בית עסק סמוך, נורה אף הוא ומת מפצעיו בבית-החולים. עוד ארבעה בני-אדם נפצעו והובהלו לטיפול רפואי, חלקם במהומה שפרצה לאחר שכבר שככו היריות. מצבו של אחד הפצועים, קשה.

 

הרקע לתקרית החמורה אינו ברור, לפי שעה, אולם במשטרה מעריכים שמדובר באירוע פלילי. מחקירה ראשונית עולה כי אופנוען חמוש באקדח, שעמד בסמוך למועדון, הוא שירה צרור. לאחר מכן נמלט מהמקום, והניסיונות לאתרו נמשכים גם הבוקר.

 

בעקבות הירי הייתה במקום בהלה רבה. מבלים נהרו החוצה מהמועדון, ולפי עדי ראייה, נרשמו גם עימותים בין השוטרים שהגיעו לזירה לבין המאבטחים. "שמעתי את היריות והתחלתי לברוח. אני כולי

רועדת ולא יודעת מה קרה", אמרה ל-ynet תושבת חדרה, שבילתה במועדון. תושבת מרכז הארץ סיפרה: "הגעתי עם אחי וחברה נוספת למועדון. פתאום אדם על אופנוע 50 סמ"ק, לבוש כולו בשחור ועם קסדה שחורה, החל לירות לכל עבר. לדעתי נורו לפחות שמונה כדורים. אנחנו עפנו מיד על הרצפה ואחי אף נשרט בגבו מהכדורים. אז החלו המאבטחים להזיז אותנו". 


ה"נַייט" הפך לזירת קרב (צילום: ירון ברנר)

 

קרובי משפחתו של המאבטח שנהרג הגיעו לכניסה למועדון, שם בישרו להם השוטרים את הבשורה המרה. גיסתו של ההרוג סיפרה על רגעי הבלבול שלאחר הרצח: "חבר שלו התקשר אלינו וביקש שנגיע לבית החולים, כי היה אירוע ירי סמוך למועדון. הגענו ואמרו לנו שהוא בחדר טראומה, אולם בשלב מסוים הבנו שהוא כלל לא בבית החולים, אלא בזירת האירוע". שני קרובי המשפחה שהגיעו לזירה, התחננו למידע מהשוטרים במקום: "תגידו לנו רק אם הוא חי או מת". לאחר זמן קצר נודע להם על מותו של קרובם.

 

הפיתרון: "טריטוריה ביטחונית"

מהמשטרה נמסר כי כל כיווני החקירה נבדקים, וכי המקרה אירע אל מול מצלמות האבטחה של המועדון, דבר שיקל מאוד על זיהוי היורים. תחילה הועלתה האפשרות להעביר את חקירת האירוע ליחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל), אולם לבסוף הוטלה המלאכה על היחידה המרכזית של משטרת מחוז תל-אביב - אף שזו פועלת לאחרונה ללא מפקד קבוע. 

 

ניצב משנה משה אדרי, מפקד מרחב יפתח, אמר: "ממה שאנו יודעים עד כה, אופנוען שהגיע למקום ירה ופגע בשלושה מבלים. אדם אחד מת במקום ואדם נוסף מת בבית החולים. ככל הנראה מדובר באירוע על רקע פלילי. במקום יש קטטות כל הזמן, על רקע שונה - יש כאלו שפורצות על רקע התורים הארוכים, או בין אנשים שלא הורשו להיכנס למועדון. אנו נמצאים פה בכוחות מתוגברים בעיקר בסופי שבוע, כאשר מגיעים למקום אלפי בני נוער".


"רק תגידו אם הוא חי או מת" (צילום: ירון ברנר)

  

מפקד המרחב הבטיח להכריז על המקום "טריטוריה ביטחונית", ואמר: "לא

נאפשר מעבר של כלי רכב". מפקד מחוז תל-אביב, ניצב אילן פרנקו, פירט במקום הרצח: "באמצע השבוע יש פחות מבלים ולכן גם פחות שוטרים באזור, אך אנו ניערך בתפישה חדשה. נשב עם מנהלי המועדונים ונציב שוטרים בכניסה". לדברי ניצב פרנקו, "מאבטחי המועדונים עומדים בחזית, ולכן מסתכסכים עם אנשים שונים. בתקופה האחרונה סגרנו מספר מועדונים שהיו בהם אירועים אלימים בצווים מנהליים. באשר לרצח האחרון, אנו נבדוק אלו סכסוכים היו שם וכך ננסה להגיע לאחראים".  

 

מועדון ה"דום" ידע בעבר סדרה של אירועים פליליים. בין היתר, נורה בסמוך אליו לפני מספר חודשים עבריין. גם דקירות ושימוש בסכינים אינם זרים לבאי המקום. בעבר נדקר מאבטח של המקום בקטטה עם מבלים. הרצח הכפול הלילה הוא הרביעי במחוז תל-אביב בתוך ארבעה ימים, לאחר רציחתו של הנער רז חג'ג' בהרצליה שלשום, וזו של הקשישה שושנה בירנבך בחולון בידי המטפלת בשבת.   


פורסם לראשונה 31/10/2007 00:38

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צרור ליד המועדון
צילום: ירון ברנר
ההלם שאחרי
צילום: ירון ברנר
מומלצים