שתף קטע נבחר

שביתת המורים: המגשר עזב; נשקלים צווי מניעה

עדי אלדר הודיע שלא ימשיך כמגשר בין המורים למשרד האוצר. ארגון המורים דחה את ההצעה לתוספת שכר של חמישה אחוזים במשך שלוש שנים. רן ארז: "אני מקווה לקבל הצעה אופרטיבית משר האוצר". במקביל, כ-2,000 תלמידים השתתפו בהפגנות תמיכה במורים ברחבי הארץ

המגשר התפטר. יושב ראש מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר, הודיע הערב (ד') כי הוא מפסיק את תפקידו כמגשר בין משרדי החינוך והאוצר לארגון המורים העל-יסודיים. 

  

אלדר, שהשתתף בארבע פגישות של משא ומתן, מסר כי הבין שלא ניתן לגשר בין הצדדים וכי הוא מצר על כך שארגון המורים דחה את הצעת משרד האוצר.

בתוך כך, נמסר ממרכז השלטון המקומי כי נשקלת האפשרות לבקש צווי מניעה נגד השביתה, על מנת שהתלמידים יוכלו לגשת לבגרות החורף.

 

"השביתה נכנסה ליומה ה-20, וראשי הרשויות סבורים כי אין עוד להמתין מהצד ולראות כיצד 650 אלף תלמידים בישראל מסתובבים ברחובות ולא לומדים, ו-40,000 מורים שובתים מעבודתם", אמר אלדר.

 

שעות אחדות קודם להודעתו של אלדר דחה ארגון המורים העל-יסודיים את הצעת שר האוצר, רוני בר-און, לפיה הם יקבלו תוספת שכר של חמישה אחוזים במשך שלוש שנים. בנוסף, הציע האוצר להיכנס למשא ומתן על הרפורמה במערכת החינוך בתמורה להפסקת השביתה, שנמשכת כבר 19 ימים.

 

הבוקר נפגש יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז, עם שרת החינוך יולי תמיר ועם שר האוצר, בתיווך המרכז לשלטון מקומי. הצדדים דיווחו על "אווירה טובה" בשיחות וארז הוסיף כי הצדדים סיפרו בדיחות להפגת המתח. אולם הנהלת ארגון המורים שדנה בהמשך בהצעה של השר החליטה שלא לקבלה.

 

"אנו דוחים את ההצעה לסיום השביתה תמורת ההבטחה ש'יהיה בסדר'", אמר ארז. לדבריו, "אני מקווה לקבל הצעה אופרטיבית משר האוצר. אשמח לדון איתו כדי להביא לסיום המשבר".

 

בינתיים נמשכות הפגנות התמיכה במורים ברחבי הארץ. אחר הצהריים הפגינו כ-2,000 תלמידים ב-14 צמתים ברחבי הארץ. התלמידים קראו לנהגים לצפור כאות הזדהות עם מאבקם למען עתיד החינוך.

 

יושב ראש מועצת התלמידים והנוער הארצית, ניר קטררו, אמר כי "התנהגות שר האוצר וראש הממשלה היא זלזול בבני הנוער בשל העובדה שעדיין לא נכנסו למשא ומתן אמיתי, בניגוד מוחלט לכל הצהרות הממשלה בנושא חשיבות החינוך".

 

בתוך כך, הפגינו בכרמיאל כ-150 מורים ותלמידים משלושת בתי הספר התיכונים בעיר, "הורוביץ", "מגדים" ו"כרמים", בתביעה לרפורמה במערכת החינוך ושיפור תנאי העסקת המורים. מחר יקיימו המורים תהלוכת מחאה לבניין העירייה.

  

ממשרד האוצר נמסר בעקבות דחיית ההצעה בידי המורים: "שר האוצר, שרת החינוך ונציגיהם השקיעו מאמצים רבים להביא לסיומה של השביתה ולחזרתם של התלמידים והמורים לבתי הספר. אנו מצרים על כך, שארגון המורים בחר לדחות גם את ההצעה שהונחה בפניו היום לניהול משא ומתן ענייני. הצעה זו ניתנה מתוך אחריות כוללת כלפי מערכת החינוך, ציבור ההורים והתלמידים ומתוך אמונה כי גם ארגון המורים שותף לאחריות זו וכי ברצונו להביא לסיום השביתה".


פורסם לראשונה 31/10/2007 18:14

 

בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
אלדר. עוזב
צילום: ירון ברנר
ארז. רוצה הצעה אופרטיבית
צילום: דודי ועקנין
בר-און. 5 אחוזים בשלוש שנים
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים