שתף קטע נבחר

קריית גת: בית העלמין נדרש לשלם ארנונה

עיריית קריית גת דורשת מהמועצה הדתית לשלם 9 מיליון שקל, חוב ארנונה משנת 2003. מזכיר המועצה הדתית: "מעולם לא שמעתי על דרישה מוזרה כזו. אני לא יודע אם לבכות או לצחוק"

המתים מתבקשים להוציא ארנק ולשלם ארנונה. עיריית קריית-גת נוהגת לאחרונה בדרך יצירתית בניסיון לאושש את הקופה הציבורית המדולדלת. בשבוע שעבר קיבל מזכיר המועצה הדתית בעיר, דוד משעלי, מכתב ממחלקת הגבייה בעירייה ולפיו על המועצה הדתית להעביר 9 מיליון שקלים תשלומי ארנונה עבור בית העלמין. מדובר בחוב שהצטבר משנת 2003.

 

מתברר כי על פי חוק ההסדרים במשק - ניתן במשך שנים פטור מתשלום עבור שטחי בית העלמין.

משום מה, בשנת 2003 נשמט סעיף זה מהחוק ומי ש"קפץ" ראשון על ההזדמנות הייתה דווקא עיריית הרצליה, שדרשה ארנונה עבור השטח. הנושא הגיע לדיון בבג"ץ, שטרם הסתיים.

 

בקריית גת לא המתינו לראות מה תוליד אותה עתירה ופנו כאמור למועצה הדתית בדרישת תשלום. משעלי סיפר כי פנה לראש העירייה, אבירם דהרי, וזה הגיב בצחוק לכל הפרשה. "אני עובד במועצה 42 שנה ומעולם לא שמעתי על דרישה מוזרה כזו. הם דורשים הרבה כסף באופן מגוחך עד כדי אבסורדי, לא יודע אם לבכות או לצחוק", סיפר משעלי.

 

המועצה הדתית בעיר מקבלת מדי שנה מהעירייה תמיכה בסך 1.2 מיליון שקלים. על פי חישוב החוב הנדרש - המועצה היתה צריכה לשלם כל השנים לעירייה - במקום לקבל תמיכה. משעלי סיפר כי ערך עבודת תחקיר בעניין ושאל בכמה רשויות סמוכות האם הם מכירים דרישת תשלום דומה. התשובה היתה כמובן שלילית.

 

בינתיים, בשל המחלוקת שנוצרה - נמנעת העירייה מלהעביר את כספי התמיכה למועצה הדתית. בשבוע הבא אמור להתקיים דיון בעניין זה, ומשעלי סבור כי מי שפעל בנושא - ייאלץ להתנצל.

 

תגובת עיריית קריית-גת לא התקבלה עד למועד פרסום הידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נא לשלם. ארכיון
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים