שתף קטע נבחר

ההסתדרות תכריע אם להצטרף למאבק המורים

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ניסה לתווך בין הממשלה לארגון המורים ואף הציע פשרה, אך ללא הועיל. הנהגת ההסתדרות תתכנס מחר כדי להחליט אם להצטרף למאבק בשורת "צעדי הזדהות" במשק

הנהגת ההסתדרות הכללית תתכנס מחר (א') בבוקר כדי להחליט אם להצטרף למאבק ארגון המורים העל-יסודיים. לפני כשבוע הציע יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, פתרון למשבר בחינוך, לפיו יועלה שכר המורים ב-26 אחוז בהדרגה במשך מספר שנים, ובמקביל יגדילו המורים את שעות ההוראה שלהם בהסכמה וביחס הוגן להעלאת השכר. כמו כן יתנהל משא ומתן על הפחתת מספר התלמידים בכיתות.

 

ביום חמישי פנו משרדי החינוך והאוצר יחד עם מרכז השלטון המקומי לבית הדין הארצי לעבודה, בבקשה למתן צווי מניעה למורים חברי ארגון המורים העל-יסודיים. בית הדין קבע כי תגובת ארגון המורים תוגש לו עד ליום ראשון.

 

עיני ניסה להפוך למתווך ביו המורים לממשלה על בסיס ההצעה שהעלה, אך לא הצליח בכך. זאת, למרות שיו"ר ארגון המורים, רן ארז, הסכים לקבל את הצעתו. עיני הודיע בשבוע שעבר כי אם לא תרקם פשרה שתביא לסיום את המשבר, תשקול ההסתדרות להצטרף למאבק המורים. ההערכה היא שהנהגת ההסתדרות תקבל מחר החלטה לפתוח במה שהם מכנים "צעדי הזדהות" .

 

יצויין כי לפי החוק אסור להסתדרות להכריז על סכסוך עבודה מכיוון שהמורים אינם חברי ההסתדרות. עם זאת, להסתדרות מותר ככל הנראה להורות לחבריה לבצע "צעדי הזדהות". ההערכה היא שצעדים מסוג זה יתקיימו בתוך מספר ימים ויכללו עיצומים קצרים ופזורים בענפים שונים במגזר הציבורי.

 

בין היתר סביר שצעדי ההסתדרות יכללו השבתות קלות של מספר שעות במשרדי ממשלה ושיבושים בנמלים, אך בכל מקרה לא תהיה שביתה כללית או עיצומים ארוכים. עיני טרם פתח נמצא בהידברות עם ראשי הוועדים הגדולים, ולכן עדיין לא מדובר בצעדים קונקרטיים ונראה שההחלטה מחר תהיה עקרונית בלבד.

 

מההסתדרות הכללית נמסר כי "הנהגת ההסתדרות עשויה להחליט על כל צעדי ההזדהות שינקטו עובדים בגופים השונים, אך טרם התקבלה כל החלטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עיני. עיצומים קצרים
צילום: גלעד קוולרציק
ארז. קיבל את ההצעה
צילום: גלעד קוולרציק
מומלצים