שתף קטע נבחר

חיפה: אוהדי בית"ר ירושלים שרקו בוז לזכר רבין

אירוע מכוער בטקס הזיכרון שקרא להפסקת האלימות, לפני שריקת הפתיחה בקרית אליעזר: אוהדי האלופה עודדו את יגאל עמיר, ושרקו בעת אזכור הרצח. הקבוצה וההתאחדות גינו בחריפות. מזכ"ל שלום עכשיו: "להעמיד את בית"ר לדין". מחוץ לאיצטדיון, אוהדי חיפה נפצעו

אוהדי בית"ר ירושלים הציגו את הפנים המכוערות שלהם. אירוע מכוער התרחש הערב (א') בקרית אליעזר, לפני שריקת הפתיחה במשחק ליגת העל אותו אירחה מכבי חיפה. אוהדי האלופה שרקו בוז לזכרו של ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין, במהלך טקס מיוחד שקרא להפסקת האלימות.

 

הבית"רים לא הסתפקו בקריאות הגנאי והחלו בשירי הלל לרוצח יגאל עמיר, תוך כדי התעלמות מוחלטת מהדברים שנאמרו בנאום. יש לציין כי לא מדובר בקומץ קטן של אוהדים, אלא ברוב גדול של יושבי היציע הצהוב-שחור, דבר שהטריד גם את אוהדי חיפה שזעמו בסיום דקת הדומיה.

 

הנהלת בית"ר ירושלים פרסמה הודעת גינוי: "אנו מגנים בכל תוקף את קריאות הבוז של חלק מקהל בזמן בו הוזכר שמו של יצחק רבין ז"ל. אותם אנשים כנראה אינם מבינים את משמעות קריאות אלה ואינם מכירים את פועלו של האיש ואת כל מה שעשה עבור מדינת ישראל. אנו מתביישים ונעלבים מכך שיש אוהדים כאלה בקרבנו. אותם אוהדים מכתימים את שמם של כל אוהדי בית"ר ירושלים. אנו בטוחים כי הרוב המכריע של קהל אוהדינו יצטרף לגינוי הקריאות".

 

מזכ"ל שלום עכשיו: "לתבוע את בית"ר" 

גם בהתאחדות מיהרו להגיב: "ההתאחדות מגנה ומזדעזעת מהתנהגותם של אלה מאוהדי בית"ר במהלך הטקס. מקומם של אותם אוהדים אינו בקהילת הכדורגל". חבר הכנסת אופיר פינס אמר כי בכוונתו ליזום דיון במליאת הכנסת בגין התנהגותם: "אסור לעבור לסדר היום על ההתנהגות המבישה של האוהדים, במיוחד ביום הזיכרון לרצח רבין".


הפגנת שלום עכשיו. הארגון דורש הבהרות (למצולמים אין קשר לכתבה)

 

בעקבות התנהגות אוהדי בית"ר ירושלים בעת הטקס לזיכרו של יצחק רבין, פנה מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, לתובע ההתאחדות לכדורגל בדרישה להעמיד את מועדון הספורט בית"ר ירושלים לדין, בגין התנהגות אוהדיו. "אין מנוס מלנקוט בצעדים משמעתיים כנגד הקבוצה ואוהדיה ולהעמיד את המועדון לדין משמעתי, בעקבות אירוע מביש זה", נאמר בהודעה.

 

למרות החששות, תקריות לפני המשחק

לפני האירוע המכוער באיצטדיון, למרות האזהרות על גילויי האלימות הצפויים וכוח השיטור האדיר שהגיע לאבטח את המשחק, התפתחה תגרה המונית בין שני מחנות האוהדים. מספר מאוהדי בית"ר תקפו וזרקו אבנים על רכב של אוהדי חיפה שעבר לידם, אלה בתגובה ירדו מהרכב והתעמתו איתם. רק התערבות של כוח יס"מ שנכח באיזור עצר את ההתפרעות.

 

האירוע החל בכניסה לעיר, שם עוכבו על ידי המשטרה שני אוטובוסים של אוהדי בית"ר. מספר אוהדים ירדו מן האוטובוס והחלו לנוע רגלית אל עבר תחנת האוטובוס. כאשר חלף על פניהם רכב של אוהדי חיפה, בו היו תלויים צעיפים של הקבוצה מהכרמל, החלו ליידות לעברו אבנים וניפצו את זגוגיות המכונית. אחד מהאוהדים הירוקים נפגע קל בראשו עקב התקרית.


אוהדי בית"ר בקרית אליעזר. בושה (צילום: אלי אלגרט)

 

יושבי הרכב ירדו והחלו להתעמת עם עשרות האוהדים הירושלמים ובמקום התפתחה תגרה המונית, שהגיע לסיומה רק לאחר התערבות כוח היס"מ הגדול שנכח באיזור. מספר מאוהדי בית"ר מסרו את גירסתם לאירוע ואמרו ל-ynet כי יושבי הרכב היו בני מיעוטים שהתגרו בהם והם שהחלו בתגרה.

 

מפקד משטרת חיפה, ניצב משנה דוד בן עטיה, מסר כי המשטרה מחפשת כעת אחרי החשודים בתקיפה. לדבריו, עולה חשד כי התוקפים היו שיכורים, וחזר והדגיש כי אוהדים שיכורים יישארו מחוץ לאיצטדיון. מאוחר יותר, נעצר אוהד נוסף, ושלושה עוכבו לחקירה. צוותי מד"א כרמל טיפלו במהלך משחק הכדורגל בין מכבי חיפה לבית"ר ירושלים בשישה נפגעים. שלושה מתוכם פונו לבית החולים רמב"ם - שניים לאחר שחשו ברע, ונער בן 14 שנחבל ברגלו. שלושה פצועים נוספים טופלו במקום.

 

השתתפו בהכנת הידיעה: תומר גנור ואמנון מרנדה


פורסם לראשונה 04/11/2007 19:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יגאל עמיר
צילום: ירון ברנר
מומלצים