שתף קטע נבחר

סמנכ"ל דור אלון נעצר בחשד לעבירות מס

אורי שמואל, סמנכ"ל מכירות בדור אלון ובן זוגה של ח"כ אסתרינה טרטמן, נעצר בחשד שמכר דלק באופן פרטי בעשרות מיליוני שקלים, שלשל את הכסף לכיסו ודיווח עליו לחברה כאילו מכר אותו ברשות הפלסטינית

רשות המסים עצרה היום (ב') את סמנכ"ל המכירות של חברת הדלק דור אלון, אורי שמואל, בחשד לעבירות מס. בית משפט השלום בחיפה בראשות השופט זאיד פלאח האריך את מעצרו בשלושה ימים. החשוד הוא בן זוגה של ח"כ אסתרינה טרטמן מישראל ביתנו.

 

שמואל שימש כאחראי על מכירות הדלק למוסדות, כולל הרשות הפלסטינית, שדור אלון מספקת לה את הדלק ברצועת עזה. לפי החשד, מכר שמואל דלק באופן פרטי, ודיווח עליו לחברה כאילו מכר אותם לרשות הפלסטינית. מדובר בדלק שאם היה נמכר ברשות, היה מניב לרשות המסים תשלום מע"מ ובלו, שהרשות משלמת למדינת ישראל. לפי החשד, הופקד הכסף בחשבונות על שמם של בני משפחתו. שמואל השתמש בכסף, לפי החשד, לרכישת נכסים.

 

היקף המכירות הלא חוקיות המיוחסות לשמואל מגיע לעשרות מיליוני שקלים. בנוסף, חשוד שמואל כי ביצע העלמות מס בהיקף של שני מיליון שקלים. השופט פלאח העיר בבית המשפט כי "קיים חשד סביר שהחשוד ביצע את העבירות המיוחסות לו".

 

מחלקת החקירות של המכס והמע"מ בחיפה מנהלת מזה כמה חודשים חקירה סמויה בקשר לחשדות המיוחסים לשמואל. הבוקר פשטו החוקרים על  ביתו של שמואל ועל בתיהם של חשודים אחרים בפרשה, מעורבים אחרים, ביצעו חיפושים ותפסו חומר חשבונאי ומחשבים. בכספות החשודים נתפסו מזומנים בשקלים ובמט"ח בהיקף של מאות אלפי שקלים. 

 

שמואל הוא בן זוגה של חברת הכנסת אסטרינה טרטמן. שמואל אמר בבית המשפט כי יכל להשתמש בחסינותה של טרטמן ולהסתיר את המסמכים אצלה אך לא עשה זאת.  טרטמן מסרה בתגובה כי היא אינה קשורה כלל לחקירה.

 

עדיין מספקים דלק לרשות

דור אלון היא מונופול באספקת הדלק לפלסטינים ברצועת עזה. עד תחילת השנה האחרונה מכרה דור אלון את הדלק לרשות גם ברצועת עזה וגם בגדה המערבית, אך מאז ה-1 לינואר עברה אספקת הדלק לפלסטינים בגדה לידי חברת פז. מאז השתלטות החמאס על הרצועה מספקת החברה את הדלק ללא מגע עם הרשות ברצועה. הדלק מוזרם דרך צינור העובר דרך הגדר, ואת הכסף משלמת הרשות הפלסטינית ה"רשמית" ברמאללה. למעשה, מגיע עיקר הכסף עבור הדלק מעזה מהסיוע שמעניק האיחוד האירופי לרשות. היקף מכירת הדלק לעזה מוערך בקרוב למיליארד שקל בשנה.

 

לאחרונה החליט שר הביטחון, אהוד ברק, להורות לדור אלון את מכירת הדלקים לרצועה. ברק הורה להפחית בעשרות אחוזים את היקף מכירות הבנזין, אך להמשיך לספק סולר, המשמש את בתי החולים ברצועה, ומזוט המשמש לייצור חשמל בתחנת הכוח העזתית. במערכת הביטחון אומרים שאספקת הדלק תופחת בהדרגה במהלך השבוע, אף שהפלסטינים טוענים שהיקף מכירות הדלק כבר ירד בכ-50%.

 

חברה אחת, שתי הסתבכויות

החשדות נגד שמואל הם ההסתבכות השניה של עובדים בדור אלון בחשד פלילי בתוך חצי שנה. בחודש יולי נעצר   מי ששימש כמנכ"ל חברת תחנות הדלק של דור אלון, דוד ויגדורוביץ', בחשד שביצע רישום כוזב בדו"חות הכספיים של הקבוצה. לפי החשד יצר ויגדורוביץ' רישום כוזב משנת 2003 ועד הרבעון הראשון של 2007 שיצר לחברה רווח פיקטיבי של 25 מיליון שקל. זאת, על ידי הפחתה פיקטיבית של ההוצאות התפעוליות, תוך הקטנת חבות המע"מ של החברה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דור אלון תחנות דלק חברות דלק
מומלצים