שתף קטע נבחר

דו"ח ניתוחים פלסטיים בישראל: מה האיבר הכי מנותח?

ניתוחים פלסטיים בעלייה: בשנת 2007 בוצעו בישראל כ-11,600 ניתוחים פלסטיים. הניתוח הפופולרי - הגדלת חזה, למרות שלהקטנת חזה נרשמה עלייה. אולם האיבר שהכי מציק לישראלים הוא דווקא האף. רוב המנותחים: באיזור השרון ותל אביב

טרנד הניתוחים הפלסטיים בישראל בנסיקה: בשנה החולפת נרשמה עלייה במספר הניתוחים הפלסטיים האסתטיים בישראל, כאשר מרבית הניתוחים הם לעיצוב השד, זאת למרות שסקר חדש מגלה שרוב הישראלים מוטרדים דווקא מהאף.

 

מנתונים שאסף האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית עולה כי במהלך 2007 בוצעו כ-11,600 ניתוחים פלסטיים, לעומת כ-10,000 ניתוחים בשנת 2005. המדובר בעלייה של 16 אחוז (ואולי אף יותר, בתום השנה) תוך שנתיים. ניתוחי השד מהוים 40% מכלל הניתוחים הפלסטיים האסתטיים.

 

"העלייה במספר הניתוחים בישראל דומה לעלייה בכל העולם", אמר ד"ר איל וינקלר, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. "גם האיגוד האמריקני דיווח השנה על עלייה משמעותית בכמות הניתוחים, וזה עולה בקנה אחד עם כך שהטכניקות הניתוחיות והתוצאות משתפרות כמעט מדי יום, ולכן גדל הביטחון של הציבור בתחום".

 

מסקר שנערך על ידי מכון גיאוקרטוגרפיה בקרב 502 משיבים עולה כי 12% מהציבור הצהירו כי יהיו מעוניינים לבצע ניתוח פלסטי בעתיד.

 

מתוך המנותחים או אלה המתכוונים לעבור ניתוח הצהירו 52% כי בדקו או יבדקו האם המנתח אותו בחרו חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. 45%  יבחרו או בחרו מנתח לפי המלצת חברים, 30% לפי עצת רופא מומחה, ו-14% לפי המחיר.

 

האף הכי מטריד אבל החזה הכי מנותח

מהסקר עולה כי האיבר המטריד ביותר את הישראלים הוא האף: 8% מהנשאלים ענו כי אם היו מחליטים לשפר את אחד מאיברי גופם, היה זה החוטם. השיעור מטפס ל-27% בקרב אלו שהצהירו כי הם מתכוונים לבצע ניתוח פלסטי. 18% מהם ענו כי יבצעו ניתוח להקטנה או הגדלת השד. לאחר מכן מדורגים ניתוחי מתיחת פנים (17% מקרב המתכוונים לבצע ניתוח), שאיבת שומן (15%) ומתיחת בטן (11%).


 

עם זאת, בסקר שנערך בקרב המנתחים חברי האיגוד עולה כי בפועל הניתוחים לעיצוב השד הם  הפופולאריים ביותר: 36% מהניתוחים הם כאלה, במקום השני ניתוחים למתיחת פנים (13%), ורק אחריהם ניתוחי האף ומתיחת הבטן (12%). 

  

הטרנד החדש: שד קטן

על פי סקר הפלסטיקאים, השתל הנפוץ ביותר הוא בגודל 300 סמ"ק (49%), לאחריו דווקא שתל גדול עוד יותר (350 סמ"ק, שימש ב-31% מהניתוחים) ולבסוף 250 סמ"ק עם 20% מהמנתחים הפלסטיים. ובאיזו צורה מעדיפים הפלסטיקאים להשתמש? ובכן, 67% יעדיפו את השתל העגול, 28% שתל רך, 13% שתל אנטומי ורק 3% בשתלים קשים.

 

"אנו רואים ירידה בגודל השתל שנשים מבקשות, מ-350 סמ"ק ל-300 סמ"ק", מסביר ד"ר וינקלר. "הירידה הזו נובעת מכך שנשים רוצות היום גודל שד רגיל וטבעי, ולא גדול מדי"

 

רוב המנותחים: צעירים תושבי השרון ותל אביב

באופן לא מפתיע קיים רוב למגזר הנשי בקרב אלו שהצהירו יבצעו ניתוח פלסטי (14.9% מהנשים לעומת 8.2% מהגברים). נתון שמפתיע יותר הוא חתך הגילאים.

 מתברר כי מבין אלה שהצהירו על כוונה לעבור ניתוח פלסטי, 17.4% הם בגילאי 18-34. הנכונות לבצע את הניתוח יורדת ככל שהגיל עולה. כך למשל, רק 6.1% מקרב גילאי 55+ הצהירו כי הם מתכוונים לבצע הליך כירורגי פלסטי כלשהו.

 

אזור השרון הוא המוביל בישראל מבחינת נכונות תושביו לבצע ניתוח פלסטי עם 17% שהצהירו על כוונה זו. לאחר מכן מדורגים תושבי תל אביב (12.7%), תושבי ירושלים הדרום (10.2%) ותושבי חיפה ככל הנראה המרוצים ביותר ממראה גופם כיוון שרק 8.3% הצהירו על כוונה לבצע ניתוח פלסטי כלשהו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פלסטיקה. עלייה דומה בכל העולם
צילום: ויז'ואל/פוטוס
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים