שתף קטע נבחר

חייל נהרג בהתהפכות האמר בגבול הרצועה

במהלך סיור שערכו החיילים לאורך הגדר, סמוך למחסום כיסופים, התהפך הרכב מסיבה בלתי ברורה. החייל נפצע קשה ומת מפצעיו בבית החולים

חייל צה"ל נהרג הבוקר (יום ג') בתאונה מבצעית בגבול רצועת עזה, סמוך למחסום כיסופים. החייל, מגדוד 13 של חטיבת גולני, נפצע קשה בהתהפכות רכב האמר במהלך סיור שגרתי שערכו החיילים לאורך הגדר, ומת מפצעיו כעבור זמן קצר. הודעה נמסרה למשפחתו. מאז תחילת השנה אירעו 12 תאונות מבצעיות, וזהו ההרוג הראשון כתוצאה מתאונה מסוג זה.

 

התאונה אירעה סמוך ל-7:30 בבוקר, בקטע הדרך שבו עורך צה"ל סיורים בדרך קבע, כחלק מתפישת ההגנה על גדר המערכת. החייל ישב במושב האחורי של הרכב הכבד שהתהפך בשלב מסוים על צדו, ככל הנראה לאחר שהנהג איבד עליו שליטה. לא היו נפגעים נוספים בתאונה. במקביל לתחקיר שמבצע צה"ל, החלה גם מצ"ח לבדוק את האירוע ובוחנת, כמקובל, היבטים פליליים.

 

הסיבה להתהפכות הרכב הכבד אינה ברורה ובצה"ל החלו לתחקר האירוע.

 משקלו של רכב ההאמר מגיע ל-4 טונות ומהירות הנסיעה המרבית בו היא 90 קמ"ש. "לצערנו, כאשר רכב כזה מתהפך, נשפקת סכנה לנמצאים בו בגלל שמדובר ברכב כבד", אמר גורם צבאי, "תאונות ברכב זה קורות, אולם זאת אינה תופעה שכיחה ויש למצות את הבדיקה עד תומה".

 

באוקטובר 2005 נהרג לוחם גולני רב"ט אריאל בן שאנן ז"ל לאחר שחברו לגדוד 51 חטף רכב האמר, על אף העובדה כי לא החזיק ברישיון, ויצא בו לנסיעה פרועה בדרום הר חברון. הנסיעה הסתיימה בהתהפכות הרכב ובמותו של בן שאנן. החייל שנהג ברכב נידון לארבע שנות מאסר בגין האירוע החמור. בצה"ל הצליחו לצמצם בשנים האחרונות את היקף התאונות המבצעיות בעיקר באמצעות הדרכה והגברת המודעות. ב-2006 נרשמו 18 תאונות מבצעיות, במהלכן נהרגו ארבעה חיילים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
האמר. ארכיון
צילום: אביהו שפירא
מומלצים