שתף קטע נבחר

הנאנסת משמרת כתבה: מאסתי בחיי

20 שנה אחרי שנאנסה באכזריות, השאירה בשעות הצהריים הנאנסת משמרת הודעת ביפר ובה סיפרה לכתב "ידיעות אחרונות": "אני הולכת לישון". המשטרה, שמיהרה לביתה, מצאה מכתב שבו כתבה: "מאסתי בחיי". אחרי כמה שעות של חרדה אותרה הנעדרת בריאה ושלמה

הנאנסת משמרת נמצאה אמש (יום ג') בריאה ושלמה בחוף קריית ים, לאחר שבמשך שעות אחדות היה חשש כבד לחייה. הנאנסת נעדרה מביתה מאז אתמול בצהריים והותירה אחריה מכתב התאבדות שבו כתבה כי מאסה בחייה. משטרת זבולון חיפשה אחריה מאז שעות הצהריים ולבסוף אותרה, כאמור, בקריית ים.

 

הפרשה החלה אתמול בשעות הצהריים, אז התברר כי הנאנסת נעדרת. מחקירת המשטרה עלה כי מעט אחרי השעה 13:00 קיבל כתב "ידיעות אחרונות" דוד רגב הודעה בזימונית מהאישה, שנפלה לפני כ-20 שנה קורבן לאונס קבוצתי אכזרי. בהודעת הזימונית היא הודתה לכתב על הסיוע שהעניק לה ומודיעה לו כי היא "הולכת לישון". הכתב הודיע על כך למשטרה וזמן קצר לאחר מכן הגיע למשטרה טלפון נוסף, מאמהּ של הנאנסת. אף היא קיבלה ממנה מסר.

 

המשטרה פתחה בבדיקה והגיעה לדירתה של הנאנסת. במקום התגלה מכתב בו כתבה האישה כי מאסה בחייה בעקבות האונס והחוויות הקשות שעברו עליה מאז.

 

המשטרה פתחה בעקבות מציאת המכתב בחיפושים נרחבים באמצעות עשרות שוטרים ומתנדבים, ובשטח הוקם חדר פיקוד לריכוז החיפושים. מפקד משטרת זבולון, ניצב משנה ג'מאל חכרוש, מסר כי החיפושים התרכזו באזור קריית אתא. לבסוף אותרה הנעדרת בריאה ושלמה.

 

לא מדובר בפעם הראשונה שבה מנסה הנאנסת משמרת לשים קץ לחייה. לפני למעלה מעשר שנים ניסתה להתאבד באמצעות בליעת כדורים. צוות מד"א הגיע לביתה - אז התגוררה בחולון - ופינה אותה במצב קל לבית החולים "וולפסון" בעיר.

 

האונס הקבוצתי, שהפך עם השנים לאבן דרך בתרבות ובמשפט הישראלי,

אירע בחודש אוגוסט 1988. במשך ארבעה ימים נאנסה נערה בת 14.5, שהייתה ילדת חוץ בקיבוץ, בידי קבוצה של נערים - רובם בני המקום - המבוגרים ממנה בשנים אחדות.

 

המשפט ארך שנים. בבית המשפט המחוזי דן בפרשה השופט מיכה לינדנשטראוס, כיום מבקר המדינה. לינדנשטראוס זיכה את הנאשמים וטען כי עדות הנערה הייתה בלתי אמינה. בעקבות הזיכוי פרצה סערה ציבורית והמדינה החליטה לערער על הזיכוי של ארבעה מבין שמונת הנאשמים לבית המשפט העליון. נשיא בית המשפט העליון דאז, מאיר שמגר, והשופטים מישאל חשין ואליעזר גולדברג הפכו את ההחלטה והרשיעו את הארבעה, שנשלחו לעונשי מאסר של שנה עד שנה ושלושה חודשים.

 

במהלך השנים התברר כי הצעירה לא הצליחה להשתקם, על אף שהפכה לאם לילדים. בשנת 2001 התראיינה בטלוויזיה וסיפרה על ההתמודדות והקשיים.


פורסם לראשונה 06/11/2007 21:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האיתור. בריאה ושלמה
צילום: גיל נחושתן
מומלצים