שתף קטע נבחר

חשד: גנב מלקוחות בנק לאומי עם סוס טרויאני

תושב המרכז נעצר בחשד שהחדיר סוסים טרויאנים למחשביהם של לקוחות הבנק וגנב מהם כספים. על פי החשד, את הכסף הלווה לאזרחים שענו למודעות שפירסם

מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל-אביב עצר היום (ד') את יוסי דיין (40) מלוד בחשד כי החדיר סוסים טרויאנים ללקוחות בנק שניהלו את עסקיהם גם דרך האינטרנט, ובאמצעותם הצליח למשוך כספים מאותם חשבונות. 

 

 

לפני שבועות ספורים התקבלו תלונות במחלק עבירות המחשב מכמה לקוחות בנק לאומי ומנהליו, ולפיהן פרטי חשבונותיהם נחשפו, ובאמצעותם בוצעו העברות כספים עלי-ידי האינטרנט לחשבונות לקוחות בבנקים אחרים.

 

אנשי המפלג פתחו בחקירה וגילו כי בעיתונות הרוסית פורסמו מודעות המציעות הלוואות שונות. הקשר בין הלווים למלווים היה טלפוני בלבד, ובמהלכו הלווים מסרו את חשבון הבנק שלהם למלווים. בחלוף ימים אחדים, הלווים היו מקבלים את הכסף לחשבון הבנק שלהם.

 

מהחקירה עלה כי דיין שתל דרך האינטרנט סוסים טרויאניים במחשבים הפרטיים של האזרחים, ובדרך זו קיבל את כל הסיסמאות לחשבונות הבנק, והיה מרוקן אותם מתוכנם. בחקירתו הכחיש כל קשר לפרשה.

 

פקד ניר נתיב ממחלק עבירות מחשב במפלג ההונאה אמר ל-ynet: "אנו מעריכים כי לא מדובר רק בלקוחות של בנק לאומי, אלא גם לקוחות מבנקים אחרים בישראל ובחו"ל. לא רק בחשבון בנק, אלא בכל חשבון שיש בו כסף.

 

"אנו יודעים על בנק לאומי כי רק משם התקבלו עד כה התלונות. החשוד שנעצר מוכר כעבריין בתחומי המחשבים והמרמה, ונחקר על ידינו בעבר. אנו מציעים לאזרחים המנהלים את חשבונותיהם גם דרך האינטרנט לעקוב אחר הפעולות, ואם הם רואים חריגה – לפנות לבנק".

 

מעצרו של דיין הוארך בשבעה ימים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים