שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  טול דבורה מבין עיניך

  לא שיש לנו אינטרס לכשף אתכם, חלילה, או לגנוב את דעתכם בנוגע ל"Bee movie" של ג'רי סיינפלד, אבל הרשת כבר מוצפת בביקורות וקצת קשה לנו להתאפק עד שהסרט יגיע לארץ. אז קבלו מבחר ציטוטים ממבחר ביקורות מארה"ב, כדי שיהיו לכם מבחר דעות מוכנות מראש

  נכון, לפעמים הכי קל להכחיש או להדחיק, אבל בשלב הזה זה כבר יהיה קשה. "Bee movie" של ג'רי סיינפלד (מפיק שותף, כותב שותף, מדבב את הדמות הראשית ותורם הפרצוף שלו לאנימציה שלה), יצא בארה"ב השבוע. רובנו שמים לא מעט קופונים ומטפחים ציפיות סביב הפרוייקט שהתפרש על ארבע שנים מחייו של סיינפלד, בציפייה שישחזר לפחות חלק מההצלחה המענגת של הסיטקום שלו.

   

  אלא שבינתיים המבקרים לא מתעלפים. "Bee movie" לא השתחל בשבוע הראשון שלו לראשות טבלת שוברי הקופות (אם כי הגיע למקום השני, המכובד), ובמקביל מכונת יחסי הציבור המשומנת עושה את שלה. אל קליפת הבננה שלנו הוא יגיע רק בסוף החודש, עד אז אתם יכולים לצפות בטריילר אחד, בטריילר שני, לצפות בקידום מכירות טפשי ומצחיק אחר, להקשיב לסיינפלד מדבר על הסרט או לצפות בקטעים מהסרט עצמו, או שפשוט תקראו את מיטב הציטוטים ממבחר הביקורות שליקטנו עבורכם מרחבי הרשת, וככה תהיו מוכנים לגבש דעה משל עצמכם כשהסרט יגיע לארץ (יחד עם סיינפלד עצמו, אומרות השמועות).

   

  Entertainment weekly

  "זו גם אגדה עבור אלה מאיתנו שעובדים 24/7. אנחנו רגילים לסרטי אנימציה כמו "רטטוי", שמצדיעים לאלה שלא הולכים עם הזרם, אבל "Bee movie" לוקח זווית מרעננת באופן פרדוקסלי. בסרט הזה כוחו של האינדבידואל, מתברר, מוערך יתר על המידה. השיטה היא החשובה, ואם המסר הזה נשמע לכם מעט קיצוני, "Bee movie" מוצא בה יופי נוגע ללב. מי היה מנחש שגר'י סיינפלד, המאסטרו של הכלום, יהפוך לחוד החנית של אגדה על תהילתה מעוררת ההשראה של דפיקת הכרטיס בשעון?" 


  בי מובי. ומה הסיפור עם הדבורים בעלות ארבע הרגליים?

   

  Rolling stone

  "אתה לא יכול לשים את ג'רי סיינפלד בתפקיד כותב-שותף ומפיק-שותף וכוכב של סרט, מבלי לקבל תמורה הולמת של צחוקים. אבל אלה שמחכים בלהיטות לסימן מסיינפלד על המסך הגדול, יאלצו לחכות (או לצפות בדוקומנטריה המצויינת שלו, "הקומיקאי").. הסרט מקבץ כל כך הרבה אירועים ליריעה אחת, כולל הופעות אורח של אופרה, סטינג וריי לייוטה. כשהוא נרגע מעט, מסתבר שזה סרט על – ובכן, על כלום, ושההומור הערמומי של "Bee movie" בהחלט מטעה".

   

  dailly news

  "ילדים יעריצו את הסרט הזה. יחיו אותו, יעופו דרך ומעל הנופים המבריקים שלו. זו דהירה מהנה ומונפשת מעל מפת תבליט של מנהטן. אם רק התסריט היה טוב כמו האנימציה. דרך אגב, הלקח שילדים יפיקו מהסיפור הוא "לא תהרוג דבורים, יש להם מטרות". אה כן, וגם "אל תיישירו מבט אל השמש".

   

  The NY times

  "אפילו כשהוא מגלם דבורה מצויירת, מר סיינפלד לא מפגין טווח רגשי מרשים. האזור בו הוא מרגיש נוח כפרפורמר נע בין מרגיז לנבוך לפסיכי מתון, עם התפרצויות אקראיות של הגזמה כדי להמחיש שהוא לפחות מודע לקיומם של מצבים רגשיים נוספים. אבל האדישות שלו עובדת לטובת הסרט, כי היא מאזנת את הסנטימנטליות האימפולסיבית שלו.  


  ג'רי סיינפלד. הקומדיה שלו היא זו שתביא את הבוגרים לאולמות

   

  "אולי בגלל הרקע של סיינפלד כסטאנדאפיסט, "Bee movie" ממחיש יהירות שבדרך כלל מרומזת בסרטי אנימציה שבמרכזם עומדים בעלי חיים. הסרט מקביל בין מוצאים אתניים שונים למיני בעלי חיים. בארי והשבט שלו הם לא רק דבורים. הם מזדהים כ"דבוריים" ("Beeish"), ומודאגים בנוגע לאפשרות שהילדים שלהם יצאו לדייטים עם צרעות. במסע שלו בארי פוגש יתוש (שמדובב על ידי כריס רוק), ומתייחס אל אל אחיו הנתעבים והבלתי מובנים כאל "מקיזי דם".

   

  "ההתיחסות הפוליטית הזאת לזהויות, שהיא מקור יציב גם אם לעיתים מסוכן של הומור בתרבות הפופ האמריקנית, נותנת ל""Bee movie המרצה קומית, שאילולא היא היה נשאר בידור מעורפל ורך".  

   

  TV guide

  "ארבע שנים נמשכה העבודה על הפרויקט המשמעותי הראשון של סיינפלד מאז ירד הסיטקום שלו, אך הוא עדיין מרגיש חלש ומדולדל, אפילו בתבנית נמרצת של 82 דקות. כפי שקורה לעיתים קרובות, רוב הסלבז שהתארחו בסרט יעילים אבל חסרי ייחוד. סוכריית הצבעים המונפשת הזאת היא שילוב מוזר בין משחקי מילים תפלים על המילה Bee, גגים חכמים, אקשן ידידותי לילדים, חרדות-מקום עבודה המכוונות למבוגרים, והשנינות המובחנת של סיינפלד. ומה הסיפור עם הדבורים עם ארבע הרגליים?"

   

  Miami herald

  "לפי הפרסומים, ג'רי סיינפלד וסטיבן שפילברג סעדו יחד ערב אחד, ובמטרה למלא את השקט בשיחה, סיינפלד פלט רעיון שהיה לו לסרט אנימציה על דבורים. זה מסביר למה התוצאה, שנוצרה על ידי אולפני "דרימוורקס אנימיישן" של שפילברג, כל כך חסרת משקל וטריוויאלית, כמו רעיון חמוד אבל קטן שנופח לפרופורציות שהוא אינו ראוי להן.


  מבט מרהיב על מנהטן. חבל שהתסריט לא טוב כמו האנימציה

   

  "באופן מפתיע, כקומדיה מייסרת, חסרת דמיון ולא מצחיקה, "Bee movie" הוא אכזבה ענקית, בהתחשב בהיקף ההשתתפות של סיינפלד בפרויקט. וזה חבל, כי האנימציה בסרט יוצאת מן הכלל, וזועקת לסיפור שיהיה ראוי ליכולת המסחררת שלה. חבל שמי שסעד את אותה ארוחה עם סיינפלד באותו הערב לא היה ג'ון לסטר מאולפני "פיקסאר אנימיישן". הוא היה מראה לקומיקאי איך להשיג באזז אמיתי מהדבורים האלה".

   

  Washington post

  "אבל הסרט לא ממריא. איך הוא יעשה את זה, עם הנחת יסוד כל כך מאומצת, לפיה בארי כל כך זועם על חברות המזון שמרוויחות ממכירות הדבש, שהוא לוקח את האנושות אל בית המשפט? ומתי אנחנו מתחילים לצחוק בסרט שמבזבז כל כך הרבה אנרגיה ביצירת משחקי מילים עייפים על המילה "דבורה"? והאם זה מצחיק שסטינג (מלהקת "פוליס") נותן הופעת אורח קולית בסרט, פשוט על בסיס שם הבמה שלו?

   

  "הקומדיה, האלמנט שרוב הבוגרים וכל המעריצים של הסדרה 'סיינפלד' יחכו לו, שטחית. כשהרגעים הכי מצחיקים מגיעים מכריס רוק בתפקיד היתוש

   הפאנקי, או מג'ון גודמן בתפקיד עורך הדין הדרומי, אתה יודע שמשהו לא בסדר. ככל שהסרט מתקדם, מתברר יותר ויותר כמה הקול של סיינפלד נשמע כמו דבורה מזמזמת – מהסוג שאתה רוצה להצליף בו".

   

  NY magazine

  "הסרט הזה לא רוצה למצוא את עצמו במצב זהה לזה של הדבורים העמלות האחרות בכוורת. אז הוא יוצא החוצה אל העולם עם "בדיחות האבקה", נצמד לכדור טניס (האנימציה היא תלת ממדית עד כדי הרטטה), ומתאהב בבעלת חנות פרחים עם גוף קטן וחמוד וקול של רנה זלווגר. הסרט הזה יהיה ענק. הוא עמוס, הוא מלא תנועה, הוא ממתק לילדים. אבל כמו רוב העבודות של סיינפלד מחוץ לסיטקום שלו, הוא סתמי ולא אישי. הוא לא מגיע ממקום מעניין באמת".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בי מובי. לא מצליח להמריא
  סיינפלד. אכל עם שפילברג
  צילום: איי פי
  כריס רוק. הדבר הכי טוב בסרט?
  צילום: איי פי
  לאתר ההטבות
  מומלצים