שתף קטע נבחר

בעקבות פרסום ynet: מסתמן פתרון לילד הנכה

רועי גינת בן ה-11 לא זכה לעזרה של סייעת אישית בבית הספר, למרות שהוא משותק ועיוור. בעקבות פרסום מצבו נכנס לתמונה מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, וביום ראשון יגיע יועץ מיוחד לבחון את מצב הבן. "דברים כאלה נוגעים מאד ללב ואסור שייקרו", אמר יחזקאל

הסוף לאיוולת? בעקבות הפרסום ב-ynet על מצוקתה של משפחת גינת, שבנה המשותק והעיוור אינו מקבל סייעת צמודה בבית הספר בשל שינויים מערכתיים ומצבו מדרדר, פנה אתמול בצהריים (יום ה') מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, אל אב המשפחה רוני, והבטיח כי העניין יטופל. כמה שעות לאחר שיחת הטלפון התבשר האב שנמצא פתרון וכי ביום ראשון הקרוב יגיע יועץ מיוחד לבחון את מצב בנו.

 

רועי גינת, בן 11, נולד כילד בריא לחלוטין, ואולם בגיל שנה ושלושה חודשים התגלה במוחו גידול סרטני בגודל שישה ס"מ. לאחר מאבק ממושך על חייו, הוא נותר פגוע בראשו. הוא סובל מאוטיזם ושיתוק בפלג גופו השמאלי, אינו רואה ולא מסוגל ללכת לבד, וכן אינו שולט בצרכיו כראוי.


רוני גינת ובנו רועי

 

לפני שנה החל את לימודיו בבית הספר "און" בתל-אביב לילדים בעלי צרכים מיוחדים, אולם השנה התבשרה משפחתו כי בשל שינויים מערכתיים הוחלט כי עבודתן של הסייעות האישיות לילדים תופסק, וכל סייעת תשגיח על כמה ילדים בכיתה. חרף פניותיו החוזרות ונישנות לכל הנוגעים בדבר - כולל לשרת החינוך ומנכ"ל המשרד - לא ניתנה לרוני, אביו של רועי, האפשרות להעניק לבנו סיוע איש.

 

אביו של רועי סיפר אתמול ל-ynet על ההתקדמות במציאת פתרון לבנו: "למרות שאני רוצה שיעזרו לי, יש במוסד הזה עוד ילדים, חלקם במצב אפילו קשה משלנו, שלא מקבלים סייעת. אמרתי לסמנכ"לית משרד החינוך איתה שוחחתי, שאני מבקש שהאחראי ייתן את חוות דעתו על כל הילדים כדי שכולם יקבלו סיוע. אנחנו ההורים, כולנו בשביל אחד ואחד בשביל כולם, בסוגיה הזו".

 

לדברי האב, ביממה שעברה חתמו על עצומה 85 הורים לילדים בעלי מוגבלויות קשות וילדי cp מורכבים, הקוראת למציאת פתרון כולל עבורם. "אני שמח שסופסוף מישהו הרים את הכפפה ומתחיל לטפל בזה, אבל אני רוצה שידאגו לכולם", אמר רוני גינת. הוא סיפר כי קיבל פניות מגורמים רבים ועמותות, שביקשו לסייע בהתנדבות לילדים במוסד.

 

בשיחה עם ynet אמר מזכיר הממשלה, יחזקאל: "דברים כאלה נוגעים מאד ללב ואסור שייקרו. כל הנוגעים בדבר פעלו למציאת פתרון, למדנו את הנושא על בוריו, וקיבלנו את ההחלטה הנכונה לשלוח יועץ שיבחן את הנושא ויעקוב אחר מצב הילדים. טוב וחשוב שהנושא הובא לידיעתנו".

פורסם לראשונה 08/11/2007 23:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עובד יחזקאל. אסור שדברים כאלו ייקרו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים